Висновок - Асортимент ювелірних товарів

Отже, у курсовій роботі ми розглянули асортимент і класифікацію ювелірних виробів.

Для виготовлення ювелірних виробів використовують основні та допоміжні матеріали. До основних відносять метали та їх сплави, ювелірні камені та декоративні матеріали. Допоміжні використовують при виконанні різних операцій.

Метали називають благородними за їх природні властивості (хімічна стійкість, красивий вигляд тощо), а дорогоцінними - за їх високу вартість. Всі благородні (дорогоцінні) метали відзначаються низькою твердістю та зносостійкістю. Тому, для ювелірних виробів чисті метали використовують тільки для захисно - декоративного покриття, а самі вироби виготовляють з сплавів дорогоцінних металів з іншими металами які називають лігатурними

Кількість чистого дорогоцінного метала у сплаві називають пробою. Основні види проб: золотникова, метрична, каратна.

Закон України "Про державне регулювання видобутку, виробництва, використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" встановив для ювелірних виробів з дорогоцінних металів такі проби:

    - платина: 950; - золото: 333, 375, 500, 585, 750; - паладій: 500, 850; - срібло: 750, 800, 830, 875, 925, 960.

У курсовій роботі розглянули такі види ювелірних товарів за призначенням:

    - предмети особистого прикрашання: сережки, діадеми, буси, кольє, кулони, ланцюжки, медальйони, обручки, браслети тощо; - предмети туалета: пудрениці, люстерка в оправі, запонки, шкатулки, флакони для парфумів тощо; - для інтер'єрів: вази для квітів, настільні прикраси, скульптури малих форм тощо; - для письма: ручки, настольні блокноти, підставки для ручки, стакани для олівців тощо; - для годинників: браслети, ремені, бортові ланцюжки(для кишенькових годинників)тощо;

Вимоги до якості ювелірних виробів поділяють на групи:

    - вимоги до матеріалів; - до конструкції і розмірів; - до оздоблення і маси.

Відповідність виробів встановленим вимогам перевіряють за зразком-еталоном та технічній документації.

Всі деталі повинні бути міцно змонтовані, замки надійно закриватись, а шарнірні з'єднання забезпечувати плавне відкриття або переміщення. Вставки у виробах повинні бути міцно закріплені. Поверхня виробів повинна бути чистою, рівною, блискучою або матовою, захисно-декоративне покриття повинне бути рівним, без подряпин, плям, підтікань та сторонніх вкраплень.

Ювелірні вироби упаковують у індивідуальну, групову та транспортну тару.

Похожие статьи




Висновок - Асортимент ювелірних товарів

Предыдущая | Следующая