Стереотипи в німецькій рекламі - Стереотипи в рекламі

Перша у списку країна - Німеччина. Сильна, незалежна, сувора, федеративна республіка. Вона зробила значний внесок у розвиток світової культури, науки та техніки. Це батьківщина багатьох відомих винахідників, науковців та письменників. Наприклад, Філіп Рейс, який створив прототип сучасного телефонного зв'язку за допомогою якого почалась розвиватись усна реклама. Хоча при перших зародках реклами, деякі німці виступали проти, бо вважали, що гідна та розумна людина має відчувати огиду, адже через рекламу її намагаються постійно ошукати. Стереотипно вважати німців неохайними, байдужими по відношенню до себе, чого не можна не сказати про їх ставлення до культури, яку вони старанно оберігають, знають та пам'ятають.

До 90-х років завдяки багатьом опитуванням німецька реклама була дуже простою, зрозумілою і конкретною. Рекламні відео були лаконічними - у роликах прямо говорили про наступне: "це борошно першого сорту", "пральний порошок краще випирає плями від соку", "це зубна паста, яка має компонент, що лікує кровоточивість ясен" , а "цей мармелад без цукру". Загальновідомо, що більшість німецького населення протестанти, тому це і відображалось на рекламі. Але це все у минулому. Зараз вони не бояться експериментувати, створювати нові образи, рекламують щиро, відкрито та неопосередковано.

Наприклад, реклама магазину інтимних іграшок "EIS" весела, без яскравих еротичних сцен, супроводжується легкою ненав'язливою пісенькою. Рекламісти створили два варіанти - чоловічий та жіночий, задля уникнення звинувачень у гендерній нерівності та наговорюванні на ту чи іншу стать. (див. додаток А, рис 13,14). Щодо прихованої інтимності неможливо сказати про німецький варіант реклами Burger King, де у метро чоловік намагається спокусити дівчину сендвічем, а та у відповідь, із задоволенням відповідає на його гру, це помічає інший парубок, який теж бажає позмагатись, але може запропонувати сендвіч вдвічі менший. Зрозуміло, що дівчина відповіла на ласку першого хлопця. А завершується реклама: "Хочеш, щоб твій курячий сендвіч був більший? Завітай до Burger King." Реклама викликає обурення, зрозуміло, у наданому випадку вона пригноблює жінку та виставляє її, як легкодоступну, а також чоловіка - висміяли його гідність, що підтверджує думку більшості світу про те, що Німеччина не тільки країна механіки, але і країна виробництва, як фільмів інтимного характеру, так і реклами. Продовжуючи тему вульгарності, реклама сантехнічних робіт, яка наголошує на тому, що німецькі сантехніки набагато привабливіші, ніж думає більшість( див. додаток А, рис 15)

Стереотипна думка про німецьких жінок, що вони можуть заробити на життя лише одним, тільки через те, що одягаються не так, які інші, (див. додаток А, рис. 16)

Наступний варіант, це друкована реклама нерухомості, з використанням напівоголеної дівчини. Плакат супроводжується текстом "Вам подобається бути першими? Нам також!" ( див. додаток А, рис.17)

Аналогічний приклад стосується і відеоролику реклами "Office XP" (див. додаток Б, п. 1)

Реклама дезодорантів "FA", яка взагалі була заборонена та не була допущена для показу в інших країнах, через те, що в кадрі була повністю оголена дівчина. (див. додаток Б, п. 2)

Навіщо таким чином принижувати жіночу честь? Адже цю рекламу можуть побачити діти, які дуже вразливі у юному віці, та сприймують усе за чисту монету. Потім суспільство дивується, чому світ переповнює насильство, жорстокість та невихованість - усе починається з необдуманої реклами.

Похожие статьи
Стереотипи в німецькій рекламі - Стереотипи в рекламі

Предыдущая | Следующая