Пакування цукру білого - Товарознавча характеристика цукру

Кристалічний цукор першої, другої та третьої категорій і цукрову пудру фасують масою нетто від 0,25 кг до 2,0 кг в паперові, поліетиленові і поліпропіленові пакети або пакети з комбінованого матеріалу (папір з поліетиленовим або мікровосковим покриттям). Дозволено фасувати кристалічний цукор і цукрову пудру в пакети іншої маси нетто із значенням допустимих відхилів маси нетто від номінального значення згідно з Р 50-056. Під час фасування пудри дозволено додавати крохмаль до 2 % від маси продукту.

Кристалічний цукор першої, другої та третьої категорій фасують масою нетто від 2,0 г до 100,0 г в художньо оформлені пакетики (порційне фасування), виготовлені з поліетилену, поліпропілену або комбінованого матеріалу, що забезпечують міцність пакетиків і дозволеного до використовування центральним органом виконавчої влади в сфері охорони здоров'я.

Поліетиленові пакети повинні бути виготовлені з поліетиленової плівки згідно з ГОСТ 10354, поліпропіленові - з поліпропіленової плівки згідно з ГОСТ 26996, паперові - з двох шарів паперу: внутрішнього та зовнішнього, що забезпечують міцність пакетів і дозволені до використовування центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я. Дозволено застосовувати імпортну поліетиленову або поліпропіленову плівку дозволену до використовування центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.

Під час фасування кристалічного цукру в паперові пакети для внутрішнього шару використовують папір марок Д і Е-ІІ згідно з ГОСТ 7247, обгортковий папір марок В і Д згідно з ГОСТ 8273, етикетковий папір марки А згідно з ГОСТ 7625 або інші рівноцінні за показниками якості марки паперу або імпортний папір, що дозволені до використовування центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я. Маса паперу площею 1 м2 повинна бути не менше ніж 70 г.

Для зовнішнього шару використовують папір марок Д і Е-ІІ згідно з ГОСТ 7247, етикетковий папір марки А згідно з ГОСТ 7625 або інші рівноцінні за показниками марки паперу придатні для маркування друкарським способом. Маса паперу 1 м2 повинна бути не менше ніж 80 г.

Дозволено фасувати кристалічний цукор в одношарові паперові пакети з обгорткового паперу марок В, Д, О згідно з ГОСТ 8273 або інші рівноцінні за показниками якості марки паперу, дозволеного до використовування центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я. Маса паперу площею 1 м2 повинна бути не менше ніж 80 г.

Пресований цукор фасують в коробки згідно з ГОСТ 12301 або пачки згідно з ГОСТ 12303 масою нетто від 0,25 кг до 1,0 кг. Дозволено фасувати пресований цукор в пачки та коробки іншої маси нетто із значенням допустимих відхилів маси нетто від номінального значення згідно з Р 50-056.

За домовленністю пресований цукор дрібного фасування загортають в окремі пакетики по 1, 2, 3 кусочка і більше (порційне фасування) масою нетто від 2 г до 50 г спочатку в підпергамент марки П згідно з ГОСТ 1760, а потім в художньо оформлену етикетку з етикеткового паперу згідно з ГОСТ 7625 або в окремі художньо оформлені пакетики, виготовлені з комбінованого матеріалу (папір з поліетиленовим або мікровосковим покриттям) згідно з чинною нормативною документацією або з імпортного паперу, дозволеного до використовування центральним органом виконавчої влади в сфері охорони здоров'я.

Під час фасування пресованого цукру в пачки або коробки використовують папір марок А-І, А-ІІ, Б-І згідно з ГОСТ 7247, папір для автоматичного пакування, картон для спожиткової тари згідно з ГОСТ 793, або інші вітчизняні або імпортні рівноцінні за показниками якості марки паперу і картону, дозволені для використовування центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.

Спожиткову тару з паперу заклеюють клеєм із декстрину згідно з ГОСТ 6034 або полівінілацетатною дисперсією згідно з ГОСТ 18992, або іншим клеєм вітчизняного або імпортного виробництва, що забезпечує зберігання продукту і дозволеного до використовування центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я, тару із поліетилену, поліпропілену або із комбінованих матеріалів - термозварюють.

Фасований цукор пакують масою нетто до 20,0 кг в ящики з гофрованого картону, виробленого згідно з ГОСТ 13511, або масою нетто до 20,0 кг в групове па-ковання з термозсідальної плівки марки Т завтовшки не менше ніж 0,08 мм згідно з ГОСТ 25951 або масою нетто до 12,0 кг в групове паковання з двох шарів паперу. Маса паперу площею 1 м2 повинна бути не менше 100 г.

Внутрішній простір ящиків і групового паковання повинен бути заповненим таким чином, щоб уникнути переміщення коробок, пачок або пакетів під час транспортування.

Перед пакуванням нижні клапани ящиків обклеюють паперовою стрічкою згідно з ГОСТ 10459 або клеєвою стрічкою на паперовій основі марки В згідно з ГОСТ 18251, або стрічкою типу "скотч", або прошивають металевими скобами згідно з чинною нормативною документацією на дротяно-швейній машині. Після пакування верхні клапани обклеюють стрічкою або обтягують стальною пакувальною стрічкою згідно з ГОСТ 3560, скріпленою контактною стрічкою або в замок, або стрічкою типу "скотч", або іншим способом, що забезпечує зберігання продукції.

Для місцевої реалізації дозволено пакувати фасований цукор в багато-оборотну тару з погашеним маркованням, і тару-устатковання згідно з ГОСТ 24831, придатну для харчових продуктів.

Кристалічний цукор пакують масою нетто 50 кг, пресований - насипом масою нетто 40 кг в нові тканинні або поліпропіленові мішки або в тканинні або поліпропіленові мішки з поліетиленовими мішками-укладками згідно з ДСТУ 3748 або рівноцінні за показниками якості мішки, зокрема імпортні, що забезпечують зберігання продукції і дозволені до використовування центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я або масою нетто 40 кг в паперові п'ятишарові відкриті склеєні або клапанні мішки, один із шарів якого виготовлений з крафт-мішочного паперу, ламінованого поліетиленом, згідно з ГОСТ 2226 або імпортні паперові дозволені для використовування центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я і забезпечують зберігання продукції. Горловину мішків-укладок загортають, зав'язують або термозварюють.

Дозволено пакувати кристалічний цукор, що не підлягає тривалому зберіганню, в поліпропіленові мішки з мішками-укладками, прошитими по горловині разом з зовнішнім мішком.

Дозволено пакувати цукор масою нетто 25 кг або іншої маси нетто понад 25 кг в мішки, що відповідають вимогам ДСТУ 3748 і за розмірами кратні розмірам мішків згідно з ДСТУ 3748 або в паперові мішки згідно з ГОСТ 2226 або імпортні, дозволені до використовування центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.

Цукор для вироблення продуктів дитячого харчування, молочних консервів, безалкогольних напоїв, фармацевтичної промисловості, цукрову пудру та сахарозу для шампанського пакують в тканинні або поліпропіленові мішки з мішками укладками або в паперові п'ятишарові мішки, дозволені для використовування центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.

Кристалічний цукор пакують масою нетто до 1,0 т в м'які спеціалізовані контейнери для сипких продуктів типу МКР-1,0 С згідно з чинною нормативною документацією.

Допустимі мінусові відхили окремих пакувальних одиниць (пакетиків, пакетів, коробок, пачок, мішків до 25 кг) згідно з Р 50-056 [10] не повинні перевищувати значення, подані в таблиці 6.

Таблиця 6

Значення допустимих відхилів для окремих пакувальних одиниць

Номінальне значення кількості продукції в пакувальній одиниці, г

Значення границі допустимого відхилу від номінального значення

%

Г

Від

2

До

50

Включ.

9,0

-

Понад

50

До

100

Включ.

-

4,5

"

100

"

200

"

4,5

-

"

200

"

300

"

-

9,0

"

300

"

500

"

3,0

-

"

500

"

1000

"

-

15,0

"

1000

"

10000

"

1,5

-

"

10000

"

15000

"

-

150,0

"

15000

"

25000

"

1,0

-

Для мішків з цукром масою нетто понад 25 кг до 50 кг допускають відхили маси нетто одного мішка з цукром від маси нетто, що зазначена на ярлику, +/- 0,25 %. Середнє арифметичне відхилів маси нетто 10 мішків з цукром від маси нетто, що зазначена на ярликах, не повинне перевищувати +/- 0,125 %.

7.13 Мішки з цукром зашивають машиним способом нитками: лляними 105 текс * 5 і 105 текс * 6 згідно з ГОСТ 14961, бавовняними марки "особливоміцні" в 9 і 12 складань з умовним позначенням ОО і О згідно з ГОСТ 6309, з бавовняної пряжі 34 текс, синтетичними або іншими нитками, що забезпечують механічну міцність зашивання.

Похожие статьи




Пакування цукру білого - Товарознавча характеристика цукру

Предыдущая | Следующая