Маркетингове обгрунтування заходів щодо покращення маркетингової діяльності підприємства - Дослідження маркетингової діяльності приватного підприємства ТОВ фірма "ОЛІС ЛТД"

На даному етапі ТОВ фірма "ОЛІС ЛТД" активно розвивається на ринку своєї галузі, збільшуючи продажі завдяки виходу на нові ринки збуту з наявним асортиментом товарів, при цьому орієнтуючись на нові географічні регіони. Для того щоб покращити свою маркетингову діяльність підприємство використовує такі стратегії :

    - Розширення асортименту продукції; - Вихід на нові ринки; - Проведення нової рекламної компанії.

Розширення асортименту продукції.

Розширення асортименту - це збільшення варіантів розфасування; розширення кольорової, якісної та іншої гами матеріалів і готової продукції; збільшення параметричних рядів технічно складного виробу за рахунок випуску його спрощених та спеціалізованих варіантів чи різного зовнішнього оформлення. Розширення товарного асортименту означає вихід за його межі, зазвичай у суміжні товарні категорії. У процесі формування товарного асортименту підприємству слід дотримуватися стратегічного підходу. До основних стратегій товарного асортименту належать: поглиблення асортименту, підтримка марок, скорочення асортименту, звуження асортименту.

Диверсифікація являє собою процес розвитку діяльності підприємства, пов'язаний з випуском нової продукції, освоєнням нових виробництв, розширенням асортименту товару. Перспективним напрямком ТОВ фірми "ОЛІС ЛТД" є випуск унікальної серії соусів для домашніх страв з метою надати вишуканого смаку страві. Така стратегія допоможе підприємству привабити більше споживачів, які будуть купувати їхню продукцію.

Розширення асортименту передбачає виробництво додаткових видів продукції, товарів та груп товарів. Ефективність такої диверсифікації ще більше посилюється поглибленням асортименту, коли розширення можливостей збуту здійснюється за рахунок створення індивідуальних, особливих товарів, здатних задовольнити унікальні бажання споживачів. Найчастіше такі дії передбачають пропонування покупцям певних видів або типів продукції в різних модифікаціях.

Вихід на нові ринки.

Вихід підприємства на нові ринки, зазвичай, є тривалим еволюційним процесом, що вимагає обгрунтованих форм присутності і стратегій виходу на нього.

Існує перспектива виходу на ринки східних регіонів України, враховуючи зацікавленість місцевих споживачів та їх реакцію на пробні продажі. ТОВ фірмі "ОЛІС ЛТД" доцільно було б відкрити фірмові магазини в східних регіонах.

Проведення нової рекламної компанії.

Проведення нової рекламної кампанії ТОВ фірма "ОЛІС ЛТД" має на меті покращення позиції підприємства на ринку, залучення нових клієнтів, розширення клієнтських груп, збільшення рівнів продажу за рахунок збільшення рівня продажів. Нова рекламна компанія включає в собі проведення дегустацій, спонсорство, реклама на телебаченні та радіо.

Дегустація - це гарний метод популяризації нової продукції, адже ніхто не відмовиться скуштувати щось смачненьке під час проведення власного шопінгу, та ще й безкоштовно. ТОВ фірма "ОЛІС ЛТД" використовує прямі дегустації, в ході яких випробується приготований продукт. ТОВ фірма "ОЛІС ЛТД" часто влаштовує дегустацію майонезу та кетчупу, з метою привернення більшої уваги споживача, для того щоб він впевнився в якості продукції.

Спонсор - індивідум або група, яка забезпечує підтримку, подібну до благодійника. Проте, на відміну від благодійності, спонсорування не носить безкорисливого характеру. Спонсорування може бути договірним, обмінюватися на рекламування з метою популяризації товару. ТОВ фірма "ОЛІС ЛТД" проводить спонсорування в університетах, з метою популяризацією товару.

Реклама на телебаченні та радіо, спеціальна інформація про продукцію, що розповсюджується в будь-якій формі та в будь-який спосіб з метою прямого чи опосередкованого одержанняприбутку. ТОВ фірма "ОЛІС ЛТД" використовує рекламу, для того щоб вплинути на свідомість споживача, на прийняття рішення про купівлю доного продукту. Переглядаючи якусь програму на телебаченні, кожні пів години споживач спостерігає рекламу "ОЛІС ЛТД", також їдучу у маршрутному таксі на роботу, дачу або до дому, слухаючи радіо, споживач чує рекламу "ОЛІС ЛТД" - про якість та високий асортимент продукції.

Отже, ТОВ фірма "ОЛІС ЛТД" використовує такі стратегії маркетингового дослідження підприємства як: розширення асортименту продукції; вихід на нові ринки; проведення нової рекламної компанії. Це дає змого підприємству покращити маркетингове середовище.

Таким чином, проаналізувавши удосконалення маркетингового дослідження приватного підприємства ТОВ фірми "ОЛІС ЛТД" можна сказати, що підвищення ефективності маркетингової діяльності може бути найрізноманітнішим і залежати від опрацьованості системи регулювання на підприємстві, загальної системи управління та особливостей діяльності самого підприємства. Для підвищення ефективності маркетингової діяльності, необхідно ввести економічні методи управління, зумовлені економічними стимулами, вони припускають матеріальну мотивацію, тобто орієнтацію на виконання певних показників або завдань.

Похожие статьи
Маркетингове обгрунтування заходів щодо покращення маркетингової діяльності підприємства - Дослідження маркетингової діяльності приватного підприємства ТОВ фірма "ОЛІС ЛТД"

Предыдущая | Следующая