Дослідження маркетингової "цибулини" товару - Дослідження маркетингової діяльності приватного підприємства ТОВ фірма "ОЛІС ЛТД"

У маркетингу товар є комплексом значущих для споживача властивостей (відповідність ціни і якості; необхідні розміри; функціональні, естетичні, соціальні характеристики; значимість; престиж; упаковка та багато іншого), які здатні задовольнити його потребу, у зв'язку з чим він готовий придбати його за визначеною ціною і в потрібній кількості.

З точки зору маркетингу, споживач перш за все набуває не товар, а ті блага, які він йому зможе надати. Виділяють наступний перелік споживчих властивостей товару: якість; зручність і простата у застосуванні; відповідність ціни, якості та споживчої цінності; престиж торгової марки;

Розглядаючи товар як комплексне поняття, можна сприймати його на трьох рівнях. Вони зображені в маркетинговій цибулині товару. Для розгляду маркетингової цибулини візьмемо продукцію ТОВ фірми "ОЛІС ЛТД", адже вона користується значним попитом (рис. 2.3).

маркетингова

Рис.2.3 Маркетингова "цибулина" товару "ОЛІС ЛТД"

І рівень - це ядро продукції, пов'язаний з основним призначенням продукту, тобто з потребами, які він задовольняє. Продукція "ОЛІС ЛТД" користується найбільшою популярністю серед споживачів, адже ця продукція покращує страви які готує споживач. ІІ рівень - фізичні характеристики товару, тобто його якість, спеціальні характеристики, смак, марка, стиль, упаковка. Найголовнішим показником при виборі продукції є її якість і смак. "ОЛІС ЛТД" є популярним товаром завдяки різномаїттям смаків в свої продукції. При виготовлені продукції використовують різні наповнювачі з різними смаками, які роблять товар більш смачнішим, тим самим привертаючи увагу покупців. Також не менш важливою є характеристика якості продукції. Для того, щоб гірчиця була якісною підприємство чітко підбирає сировину, матеріали, технологію виробництва та якість праці. ІІІ рівень - характеризується, власне, самим ринком і вимогою від компанії раціонального використання всього комплексу маркетингу з метою задоволення потреб покупців (гнучкою ціновою стратегією, методів стимулювання збуту, реклами, сервіс і т. д.). ТОВ фірма "ОЛІС ЛТД" реалізує вироби за порівняно низькою ціною, тому основними покупцями продукції є споживачі з середніми доходами. Так, наприклад, найдешевшою продукцією серед кондитерських виробів є гірчиця "Російська" - 4.10 грн., найдорожчим вважається олія рослинна рафінована дезодорована, що коштує 135 грн.

Отже, товар можна розглядати як сукупність трьох рівнів, що диференціюються для промислового і торговельного підприємства. Продукція ТОВ фірми "ОЛІС ЛТД" задовольняє потреби споживачів, а це є головним завданням продукту. Має приємний смак, привабливе зовнішнє оформлення, що позначається на якості товару. Завдяки такому показнику, як ціна, ТОВ фірма "ОЛІС ЛТД" також завоював прихильність споживачів.

Похожие статьи
Дослідження маркетингової "цибулини" товару - Дослідження маркетингової діяльності приватного підприємства ТОВ фірма "ОЛІС ЛТД"

Предыдущая | Следующая