Вступ - Розвиток дитячого психологізму у творах Б. Грінченка

В останні роки інтерес до творів Б. Д.Грінченка дещо знизився.

Актуальність теми дослідження. В останні десятиліття як в літературознавстві так і в інших наукових дисциплінах спостерігається підвищений інтерес та увага до особливостей людської психології, і в свою чергу, до відображення її проявів в літературних творах.

Зараз, коли українська література стрімко розвивається - дуже важливо уважно дослідити найкращі її зразки, а особливо ті твори, які формують світогляд дитини, впливають на його свідомість та психіку, мають виховне та дидактичне значення.

Матеріалом для дослідження ми обрали творчість видатного письменника і педагога Б. Д.Грінченка. Розглянемо і твори інших письменників того періоду, які працювали у жанрі дитячої літератури(М. Коцюбинський та В. Винниченко).

Мета дослідження: висвітлення особливостей реалізації психологізму у дитячих творах письменника.

Реалізація цієї мети передбачає виконання таких завдань:

    - дослідити особливості психологізму в літературі кінця 19 століття; - провести літературознавчі паралелі творчості Б. Грінченка з творами інших авторів цієї епохи(М. Коцюбинського, В. Винниченка); - дослідити літературознавчі праці з аналізом творів Б. Грінченка; - висвітлити та проаналізувати конкретно на текстах творів розвиток дитячого психологізму; - зробити висновки щодо розвитку дитячого психологізму у творах письменника.

Об'єктом дослідження є літературознавчі праці, оповідання Б. Грінченка "Грицько", "Ксеня", "Олеся", "Дзвоник", "Украла", "Екзамен", та М. Коцюбинського "Ялинка", "Маленький грішник", В. Винниченка "Федько - халамидник".

Предметом дослідження є розвиток дитячого психологізму у творах Г. Грінченка.

Методи дослідження. У роботі застосовано порівняльно-типологічний метод та аналітично-описовий метод, які полягають у підборі, описі та аналізі літературного матеріалу.

Практичне значення одержаних результатів у тому, що вони можуть бути використані в подальшій розробці літературознавчих проблем з обраної теми, на уроках української мови, при написанні творів та рефератів.

Структура. Робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків.

Наукова новизна роботи: осмислення та аналіз відображення розвитку психологізму на прикладі дитячих творів А. Тесленка. Намагання відродити увагу до творів цього циклу та осмислити їх під іншим кутом.

Похожие статьи




Вступ - Розвиток дитячого психологізму у творах Б. Грінченка

Предыдущая | Следующая