Висновки - Засоби милозвучності української мови

Милозвучність української мови створюється багатьма компонентами, вона потребує належної фонетичної організації. Милозвучність вимагає свідомого уникання незграбності в поєднанні звуків, послідовного й неухильного дотримання норм правильної вимови.

Отже, засоби милозвучності української мови:

    - спрощення в групах приголосних (уникнення збігу приголосних); - велика кількість голосних звуків; - дзвінкі приголосні не озвучуються (не оглушуються); - функціонування побічного наголоса, як наслідок, наближення речень до поезії; - голосні не втрачають якісних і кількісних показників (відсутня редукція, у порівнянні з російською мовою). - Виходячи з висловлювань і власних спостережень, вважаємо, що милозвучність української мови забезпечує передусім гучність, яка має різноманітні виявлення:

Таким чином, виходячи із даного дослідження, вважаємо, що саме гучність передусім забезпечує милозвучність української мови.

Очевидно, зважаючи на невеликий мовний матеріал, залучений до спостережень (фактично дві мови - українська та російська), деякі наші висновки видаватимуться певною мірою апріорними, але вони можуть започатковувати грунтовні дослідження милозвучності різних мов, виконані з використанням експериментально-фонетичних, психолінгвістичних та статистичних методів дослідження.

Похожие статьи




Висновки - Засоби милозвучності української мови

Предыдущая | Следующая