Трудові гіпотези - Гіпотези про походження мови

Колективістська гіпотеза (теорія трудових вигуків). Мова з'явилася в ході колективної роботи з ритмічних трудових вигуків. Висунув гіпотезу Людвіг Нуаре, німецький учений другої половини XIX століття.

Трудова гіпотеза Енгельса. Праця створила людину, а одночасно з цим виникла і мова. Теорію висунув німецький філософ Фрідріх Енгельс (1820-1895), друг і послідовник Карла Маркса.

Гіпотеза спонтанного стрибка. По цій гіпотезі мова виникла стрибком, зразу ж з багатим словником і мовною системою. Виказував гіпотезу німецький лінгвіст Вільгельм Гумбольдт (1767-1835): "Мова не може виникнути інакше як відразу і раптом, або, точніше кажучи, мові в кожний момент його буття повинне бути властиво все, завдяки чому він стає єдиним цілим. Мову неможливо було б придумати, якби його тип не був вже закладений в людському розумі. Щоб людина могла осягнути хоча б одне слово не просто як плотська спонука, а як членороздільний звук, що позначає поняття, вся мова повністю і у всіх своїх взаємозв'язках вже повинен бути закладений в ньому. В мові немає нічого одиничного, кожний окремий елемент проявляє себе лише як частина цілого. Яким би природним ні здавалося припущення про поступове утворення мов, вони могли виникнути лише відразу. Людина є людиною тільки завдяки мові, а для того, щоб створити мову, він вже повинен бути людиною. Перше слово вже припускає існування всієї мови".

На користь цієї на перший погляд дивної гіпотези також говорять скачки у виникненні біологічних видів. Наприклад, при розвитку від черв'яків (700 мільйонів років, що з'явилися, тому) до появи перших хребетних - трилобіту було потрібне б 2000 мільйонів літ еволюції, але вони з'явилися в 10 разів швидше в результаті якогось якісного стрибка.

Похожие статьи




Трудові гіпотези - Гіпотези про походження мови

Предыдущая | Следующая