Своєрідність світосприйняття в творчості А. П. Чехова в 80-90 рр. ХІХ ст. ("маленька трилогія") - Загальна характеристика реалізму

Поетика, стильові особливості малої прози А. П Чехов.

Мала проза Антона Павловича - це одні з кращих зразків російської літератури, мабуть, усіх жанрів.

Завдяки п'єсами Чехова російська драматургія прогриміла на весь світ і зробила воістину величезне значення на розвиток театру в ХХ столітті. Драматичні твори "Антоша Чехонте" переведені на безліч мов і міцно увійшли в історію світової драматургії як справжні шедеври. Найвідоміші драматургічні твори: "Три сестри", "Дядя Ваня", "Вишневий сад", "Чайка".

Одне з найбільших досягнень Чехова - це створення нових можливостей для літератури. Творчий прийом "потік свідомості", вперше ним використаний, пізніше був запозичений багатьма модерністами, в тому числі і Джеймсом Джойсом.

Чехов став першим російським письменником, особливо яскраво описав образ типового провінціала-обивателя, - без прагнення до досягнень, без спраги діяльності, одноманітного і сірого. Письменник продемонстрував, наскільки "обивательщина" шкідлива для будь-якого суспільства.

Антон Павлович Чехов є одним з перших письменників-класиків, викривають брехливість, лицемірство, небажання прагнути до саморозвитку і поклоніння хибним ідеалам. "Маленька трилогія". У Мелихове була написана і знаменита "маленька трилогія", що складається з оповідань "Людина у футлярі", "Агрус", "Про любов". Трилогією вони називаються тому, що у всіх трьох творах діють одні і ті ж герої - учитель гімназії Буркін, ветеринарний лікар Іван Іванович Чимша-Гімалайський і поміщик Альохін, кожен з яких розповідає свою історію. Історії, в свою чергу, об'єднані однією спільною темою - темою "фут-лярность". Сенс цього поняття найзручніше розкрити на прикладі першого оповідання, звідки воно, власне, і відбувається.

Похожие статьи




Своєрідність світосприйняття в творчості А. П. Чехова в 80-90 рр. ХІХ ст. ("маленька трилогія") - Загальна характеристика реалізму

Предыдущая | Следующая