З Італії опера дуже швидко поширилася в інших європейських країнах, Характеристика першої німецької опера "Дафна" - Основна вокальна специфіка Італійської школи

З Італії опера дуже швидко поширилася в інших європейських країнах, ставши вже до середини XVII століття одним з найпопулярніших жанрів. Різні італійські оперні трупи з успіхом гастролювали в Австрії, Німеччині, Англії, Франції, викликаючи інтерес до оперного мистецтва і пробуджуючи ініціативу вітчизняних композиторів, які пробують сили в новому жанрі. Однак захоплення італійською оперою часом оберталося і негативною стороною: там, де королі і придворні кола схилялися тільки перед італійським мистецтвом, воно гальмувало розвиток своїх національних оперних шкіл.

З неймовірним зусиллям пробивала собі дорогу німецька опера. Вона викликала цілковиту байдужість з боку правлячих кіл, які визнавали тільки мистецтво іноземців, в першу чергу - італійців. Німеччину буквально заводні приїжджі артисти - співаки, диригенти, композитори.

Характеристика першої німецької опера "Дафна"

Перша німецька опера "Дафна" з'явилася в 1627 році. Її автором був Генріх Шютц, Один з найвидатніших німецьких композиторів. Крім "Дафни" були й інші спроби створення національних німецьких опер, однак цей процес переривається тридцятирічної війною. Лише з 60-х років XVII століття починається новий етап становлення оперного мистецтва в Німеччині. У великих німецьких містах - Дрездені, Гамбурзі, Лейпцигу - відкриваються оперні театри, в яких, однак, міцно обгрунтовуються італійські оперні трупи, що ставлять італійські опери. Єдиний виняток - Гамбург, Де оперного театру деякий час вдається чинити опір італійському пануванню. Тільки там ставляться оперні спектаклі рідною німецькою мовою.

Розквіт гамбурзької опери пов'язаний з ім'ям високоталановитого німецького композитора Рейнгарда Кайзера, Твори якого користувалися небувалим успіхом. У своїх операх Кайзер звертався до самих різних сюжетів: міфологічним, історичним, комічним. Серед його кращих опер - "Октавія","Нерон", "Лейпцизький ярмарок". Вплив Кайзера випробували багато німецьких композитори, аж до Баха і Генделя.

Однак поступово і в Гамбурзької опері назріває і посилюється криза. Його люто труїть церква, публіка байдужіє до неї, театр не робить зборів, сцену його заполоняють італійці, і в кінці кінців (до початку 40-х років) оперний театр в Гамбурзі перестав існувати. Головна причина цього сумного результату полягала в тому, що в відсталою Німеччини для національного оперного театру просто не було суспільно-культурних умов. Німецьким композиторам не залишалося нічого іншого, як подібно Генделю шукати визнання на чужині, пишучи там опери в італійському стилі, або ж застосовувати свій талант поза оперної музики.

Особлива доля спіткала оперу в Англії. Англійці зазвичай не поспішали переймати європейські нововведення. Музичний спектакль, повністю побудований на співі, довгий час не викликав у них симпатій. Вони вважали за краще змішані форми - драматичні спектаклі, де було багато музики, але основний упор робився на слово, акторську гру. Була популярна і semi-опера (полуопера), заснована на поєднанні музики і розмовних діалогів.

Похожие статьи




З Італії опера дуже швидко поширилася в інших європейських країнах, Характеристика першої німецької опера "Дафна" - Основна вокальна специфіка Італійської школи

Предыдущая | Следующая