Характеристика Печерського району


Характеристика Печерського району

Туристичний печерський ринок інвестиційний

Печерський район -- найменший за територією та населенням район міста Києва, розташований у центральній частині столиці на правому березі Дніпра. На його території, окрім промислових, наукових, навчальних та культурних закладів, розташовані Адміністрація Президента України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Національний банк України, Прокуратура України, Палац спорту, головні офіси багатьох українських банків та корпорацій.

Нині в Печерському районі, що займає площу 27 кмІ, мешкає 126,2 тисячі киян, тут діє близько 30 промислових підприємств, 28 науково-дослідних та проектних інститутів, чотири вищих навчальних заклади, вісім технікумів та профтехучилищ, 15 середніх, одна вечірня, дві спортивні школи і 17 дошкільних закладів, чотири лікарні і військовий шпиталь, п'ять поліклінік, заклади торгівлі і громадського харчування. Печерський район відзначається насиченістю культурно-мистецькими закладами: це-- Український дім, Палац дітей та юнацтва, Центр культури, просвіти та дозвілля Збройних Сил України (будинок офіцерів), дев'ять державних музеїв, 21 бібліотека, 7 палаців та будинків культури, два театри і три театри-студії, 4 кінотеатри, Центральний парк культури і відпочинку, Національна філармонія, Міжнародний центр культури і мистецтв, дитяча картинна галерея і три дитячі музичні школи. Встановлено й районне свято, яке відзначається раз на два роки. Печерський район живе цікавим багатогранним життям.

До складу Печерського району входять території: Чорна гора, Верхня теличка, Саперне поле, Звіринець Печерськ, Черепанова гора, Берестове, Клов, Бессарабка, Липки, Лавра.

Туристичні пам'ятки

На території району знаходяться:

    - комплекс споруд Києво-Печерської лаври (XI-XVIIIст.) - Видубицький монастир - Фортеця Косий Капонір - Кловський палац - Маріїнський палац - Величезний будинок Кабінету Міністрів - Будинок Національного Банку - Будинок архітектора Городецького (відомий, як будинок з химерами) - Будинок Верховної Ради - Пам'ятниик "Батьківщина-Мати" - Націонамльна філармомнія Україмни - Національний художній музей

Місто Київ, що існує з 482 року, почало розбудовуватися саме з території, яка нині входить до складу Печерського району міста Києва. Як внутрішньоміську адміністративно-територіальну одиницю Печерський район міста Києва було утворено в 1921 році.

Печерський район розташований в центральній частині міста Києва на правому березі р. Дніпро. Його межі визначені наступними об'єктами: залізничний міст, по залізниці до перетину з Бульваром Дружби Народів; Бульвар Дружби Народів; Либідьська площа, непарна сторона Вул. Червоноармійська, Вул. Хрещатик (за виключенням території Бессарабського ринку, Майдану Незалежності та Європейської площі); Володимирський узвіз по схилу до Паркової алеї; по Парковій алеї, яка веде до Паркового пішохідного мосту; Парковий міст; акваторія р. Дніпро. Таким чином, Печерський район має кордони з Шевченківським, Подільським, Дніпровським (по р. Дніпро) та Голосіївським районами міста.

Територія Печерського району займає 1955,48 га. На ній знаходяться:

    - 9 площ - Арсенальна, Слави, Печерська, Лесі Українки, Великої Вітчизняної війни, Івана Франка, Палац спорту, Бессарабська, площа біля Маріїнського палацу; - 6 бульварів - Лесі Українки, Дружби Народів, Ліхачова, вздовж Паркової дороги, Липський, по вул. Басейній; - 2 шосе - Залізничне, Набережне; - 205 Вулиць, узвозів, проїздів, площ, провулків; - 26 скверів, 7 парків - Хрещатий парк, Міський сад, Маріїнський парк, парк Вічної Слави, парк Аскольдова могила, Наводницький парк, Печерський ландшафтний парк.

Печерський район є основним центром банківської сфери, страхових і нотаріальних послуг, засобів масової інформації, журналістики і видавничої справи в Україні, а також одним з найбільших центрів мистецтв. Творча індустрія така, як нові телепроекти, реклама, мода, дизайн та архітектура займають значну частку в економіціміста.

Істотну роль в економіці міста відіграє туристичний бізнес, пов'язаний із прийомом гостей з України і зарубіжних країн, а також пов'язана з цим економічна активність у сфері обслуговування. Район володіє значною історико-культурною спадщиною, розвинутим сучасним мистецтвом та оздоровчою базою для формування туристичного продукту, для перетворення туризму у важливу галузь міської економіки. У Печерську велика кількість різноманітних меморіалів, пам'ятників, монументів, скульптурних груп, пам'ятних знаків, погрудь (бюстів) і фігур.

Адміністративно-політичний центр

Печерський район є також центром політичного життя.

У Печерську знаходяться і працюють Президент, Верховна Рада, Кабінет Міністрів України, інші центральні органи влади. Це визначає деякі особливості здійснення самоврядування і виконавчої влади. Тут на одному рівні управління функціонують і органи місцевого самоврядування, і місцеві державні адміністрації, які згідно з Конституцією України виконують функції органів виконавчої влади, зокрема забезпечують виконання Києвом столичних функцій.

Промисловий комплекс району за січень-лютий 2016 року складають 96 підприємств, які звітують до Головного управління статистики у м. Києві за обсягами реалізованої продукції. Серед них підприємства машинобудування; металургії і обробки металу; харчової та легкої промисловості; целюлозно-паперової; видавничої справи; виробництва гумових і пластмасових виробів; виробництва та розподілення газу та води та інші галузі.

За даними ГУС у м. Києві, обсяг реалізованої промислової продукції за січень-лютий 2016р. склав 12456,7 млн. грн., що становило 52,7% до загального обсягу по м. Києву (1 місце серед інших районів Києва). Обсяг реалізованої промислової продукції у відпускних цінах виробника на одну особу (мешканця району) за 2 місяці 2016 року склав 82729,2 грн. .

Обсяг реалізованої продукції на одного працюючого ( у розрахунку на 1 працівника промислової діяльності) за відповідний період 526844,1 грн.

Середня кількість працівників промислової діяльності за період з початку звітного року склала 13872 особи, в порівнянні з відповідним періодом 2015 року чисельність зменшилась на 3,6% або на 522 особи.

Капітальне будівництво

Як свідчать дані ГУС у м. Києві, у Печерському районі м. Києва обсяг виконаних будівельних робіт за січень-лютий 2016 року дорівнює 135,5 млн. грн., що становить 9,9% в загальному обсязі підприємств та будівельних організацій м. Києва. За цим показником Печерський район займає 6 місце.

За січень-грудень 2015 року введено в експлуатацію будівель, загальною площею 148170 кв. м (або 10,8% від загального введення житла вцілому по місту) , що становить 110,3% до 12 місяців 2014 року. У розрахунку на 10 тис. осіб припадає 10159,1 м2 загальної площі, прийнятої в експлуатацію.

Інвестиційна діяльність

За даними Головного управління статистики у м. Києві прямі іноземні інвестиції (без урахування фізичних осіб-підприємців) станом на 31 грудня 2015 року з наростаючим підсумком з початку інвестування по Печерському району становили 4684,7 млн. дол. США. Питома вага даного показника у загальному обсязі по місту - 20,7%.

У районі найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій на одну особу - 32120,1дол. США та в порівнянні з попереднім періодом попереднього року (39975,5 дол. США) зменшилися на 19,7% .

Обсяг капітальних інвестицій (крім інвестицій з держбюджету) за січень-грудень 2016 року освоєно (використано) 18951,9 млн. грн. (перераховано) Печерський район займає 2 місце серед інших районів. Частка району в загальному обсязі по місту Києву становить 24,4%.

По обсягу капітальних інвестицій (крім інвестицій з держбюджету) на одну особу (одиницю населення) за. січень-грудень 2015 року. Печерський район займає 1 місце. (132295 грн).

Стан розвитку зовнішньо-економічної діяльності

Як інформує ГУС у м. Києві експорт товарів по Печерському району за січень-березень 2016 року склав - 688,5 млн. дол. США, що становить 30,8% до загального обсягу по м. Києву, імпорт товарів - відповідно 847,8 млн. дол. США та 25,8%. Коефіцієнт покриття експортом імпорту товарів за цей період склав - 0,81.

Сальдо - за січень-березень 2016 року "-" 160,2 млн. дол. США.

Стан розвитку споживчого ринку

Згідно інформації ГУС у м. Києві обсяг обороту роздрібної торгівлі (з урахуванням товарообороту як юридичних. так і фізичних осіб-підприємців) за січень-вересень 2015 року-5993,4 млн. грн., 9 місце серед інших районів. Частка району в загальному обсязі по місту Києву становить 5,3%.

Темп зниження обороту роздрібної торгівлі за січень вересень 2015 року (у порівняних цінах)-79,4%.

Середньомісячний обсяг обороту роздрібної торгівлі на 1 особу за січень-вересень 2015 року - 4463,4 грн.(4 місце) і перевищує середній показник по місту Києву на 143,2 грн.

Зниження (-) середньомісячного обсягу обороту роздрібної торгівлі на 1 особу за січень-вересень 2015 року -"-" 6983,2грн.

Демографічна ситуація

Як інформує ГУС у м. Києві, чисельність наявного населення Печерського району станом на 01 лютого 2016р. становила 152137 осіб. Упродовж 1місяця 2016р. населення району збільшилось на 155 осіб за рахунок природного приросту (народилось - 254 немовлят, померло - 99 осіб).

Фінансові результати діяльності підприємств

Фінансові результати роботи великих та середніх підприємств від звичайної діяльності до оподаткування (сальдо) за січень-вересень 2016 року, підприємства (без урахування банків та бюджетних установ)- "-" 9188146,8 тис. грн.

Прибуток до оподаткування (фінансовий результат підприємств, які одержали прибуток) за січень вересень 2016 року, великі та середні підприємства (без урахування банків та бюджетних установ)- 21663843,6тис. грн.

Збиток до оподаткування (фінансовий результат підприємств, які одержали збиток) за січень-вересень 2016 року, великі та середні підприємства (без урахування банків та бюджетних установ)-30851990,5 тиис. грн.

Питома вага прибуткових підприємств в загальній кількості підприємств району за січень-вересень 2016 року-54,1% (9 місце). Питома вага збиткових підприємств в загальній кількості підприємств району відповідно-45,9%.

Послуги

Частка послуг, реалізованих населенню у загальному обсязі реалізованих послуг по району становила 22,1% (1544,0 млн. грн) та 14,5% в загальному обсягу по місту.

Кількість домогосподарств, яким було призначено субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та електроенергії по Печерському району у лютому становила 554. Протягом 2016 року року обсяги викидів шкідливих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел забруднення склали - 48,5т, або 103,6% до аналогічного періоду попереднього року та 0,1% у підсумку по м. Києву. За вищезазначений період обсяг викидів у розрахунку на одного мешканця району склав 0,3 кг, довідково - по м. Києву - 10,9 кг.

Загальний обсяг наукових та науково-технічних робіт за договірними цінами за 6 місяців 2016 року склав - 290,3 млн. грн., з нього за видами робіт: науково-дослідні - 130,0 млн. грн., науково-технічні розробки - 150,5 млн. грн., науково-технічні послуги - 9,8 млн. грн.

Торгівля

За даними ГУС у м. Києві, за січень-вересень 2016 року загальний обсяг роздрібного товарообороту по Печерському району склав 4981,0 млн. грн. Темп росту загального обсягу роздрібного товарообороту до відповідного періоду минулого року становить 79,1%.

За січень-вересень 2016 року у Печерському районі обсяг середньомісячного обороту роздрібної торгівлі, що припадає на одну особу дорівнює 33,4 тис. грн. та перевищив середній рівень по місту на 38,0%. Даний показник є одним з найбільших показників по місту. Довідково: по м. Києву обсяг середньомісячного обороту роздрібної торгівлі, що припадає на одну особу за 9 місяців 2015 року складає 24,2 грн.

Заробітна плата

За інформацією Головного управління статистики у м. Києві, середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника облікового складу за січень-грудень 2016 року року в цілому по району склала 7393 грн. і перевищила рівень середньомісячної заробітної плати по місту на 9,8% (довідково: по м. Києву відповідно - 6732,00 грн.). В порівнянні з відповідним періодом минулого року показник по району зріс на 19,9% (5615,00 грн.) . Рівень заробітної плати по району в 4,9 разів перевищує встановлений в Україні з 01.09.2015 р. прожитковий мінімум в сумі 1378 грн. на одну працездатну особу та в 4,9 разів перевищує встановлений в сумі 1378 грн. розмір мінімальної заробітної плати.

По промисловим підприємствам району середньомісячна заробітна плата за січень-лютий 2016 року одного штатного працівника облікового складу склала - 6961,75 грн.

На 01 березня 2016 року загальна сума заборгованості перед працівниками із виплати заробітної плати та допомоги по соціальному страхуванню становила 40270,3 тис. грн. Загальна сума невиплаченої заробітної плати у процентах до попереднього місяця склала 129,0%, у процентах до суми заборгованості на 01 січня 2016 року відповідно 185,0% . Структура боргу Печерського району в загальній сумі заборгованості із виплати заробітної плати по місту Києву становить 46,1%.

Кількість незайнятих громадян, які перебували на обліку державної служби зайнятості Печерського району у січні-лютому 2016 року становила 786 осіб, з них працевлаштовано - 58 осіб. Рівень працевлаштування незайнятих громадян, які перебували на обліку, у процентах до загальної кількості незайнятих громадян - 8,9 %.

Печерський район виконує в Києві дві важливі функції.

По-перше, це адміністративний і бізнес-центр міста. По-друге, в районі активно розвиваються елітні житлові масиви. Саме тому, на мій погляд, варто звернути увагу на розвиток інфраструктурних аспектів, які б зробили умови для роботи і відпочинку киян і туристів на Печерську більш комфортними.

Одне з найбільш пріоритетних напрямків для поліпшень - це модернізація транспортної інфраструктури в Печерському районі. Так як він разом з Шевченківським районом формує центр міста, його вулиці досить завантажені і в будні, і на вихідні дні. Це часто приносить масу незручностей киянам і туристам.

Я думаю, існує кілька основних причин даного недоліку - припарковані на узбіччях автомобілі, недостатньо розвинена мережа громадського транспорту та висока концентрація офісних центрів на території одного району. Шляхи вирішення проблеми заторів у Печерському районі очевидні. Перш за все, потрібно створити додаткові паркувальні місця, щоб водії не кидали свої машини на узбіччях і не утрудняли проїзд інших автомобілів. Крім того, необхідно побудувати "перехоплюючі" паркінги на в'їзді в центр міста біля великих розв'язок громадського транспорту - за невелику плату водії зможуть залишати там свої машини і добиратися в центральні райони столиці за допомогою метро, автобусів і тролейбусів.

І, звичайно, необхідно розвивати саму мережу громадського транспорту, збільшувати кількість транспортних одиниць, створювати нові маршрути, з урахуванням найбільш щільних пасажирських потоків. Крім того, необхідно розгорнути будівництво нових транспортних розв'язок і провести реконструкцію основних магістралей, щоб пустити транзитні транспортні потоки в обхід центру міста.

Ще один напрямок, що вимагає до себе пильної уваги - це активна забудова Печерського району новими будинками. Я вважаю, що архітектура районів Києва, по можливості, повинна бути максимально витримана в одному стилі - особливо це стосується центральних районів, адже саме вони є "обличчям" міста, тим, що бачать гості столиці в першу чергу. До того ж в Печерському районі знаходиться досить багато популярних туристичних точок - Маріїнський парк, Будинок з химерами, Аскольдова могила та безліч урядових будівель. Тому зробити його зовні привабливим для туристів - пріоритетне завдання.

Размещено на Allbesйфффt. ru

Похожие статьи




Характеристика Печерського району

Предыдущая | Следующая