Вступ - Місце архівних документів у науково-пошуковій роботі з історичного краєзнавства

Важливим завданням краєзнавства є відкриття і введення у науковий обіг невідомих раніше архівних матеріалів, які зберігаються в місцевих, а також центральних архівах. Фонди архівів дуже великі. І не дивлячись на те, що документи в них описані та занесені на картки, до деяких з них часто жоден дослідник не торкався, не аналізував, не співставляв, а вони містять у собі захоплюючі історії. Саме архівні матеріали дають можливість розкрити таємничий світ далекого минулого, розплутати складні справи, воскресити з небуття тих, хто заслуговує на увагу. Сучасний дослідник може внести багато уточнень, змін і в уже висвітлені проблеми, які розглядалися поверхово або упереджено, коли окремі документи свідомо не враховувалися.

Документи знаходяться у державних центральних, обласних, міських та районних архівах, архівних зібраннях музеїв, бібліотек, місцевих товариств охорони пам'ятників історії та культури.

Архіви, місце зберігання документів - самостійні установи або відділи в установах, організаціях і на підприємствах, що зберігають документальні матеріали. В архівах також зберігаються документальні матеріали приватних осіб (фамільні й особові фонди).

Похожие статьи




Вступ - Місце архівних документів у науково-пошуковій роботі з історичного краєзнавства

Предыдущая | Следующая