Вшанування пам'яті - М. В. Лисенко

Вже 14 вересня 1913 року у Полтаві відбулося вшанування пам'яті М. В. Лисенка з нагоди першої річниці його смерті. До цієї дати полтавською громадою був виданий життєпис композитора (В. Будинець "Славний музика Микола Віталієвич Лисенко" (видання Полтавської української книгарні, 1913).

    - Іменем Миколи Лисенка названі провідні мистецькі установи України, такі як Львівська національна музична академія (1903), Харківський академічний оперний театр (1944), Колонний зал Національної філармонії (1962), Київська спеціалізована музична школа(1944), Полтавське державне музичне училище. - Ім'я Лисенка носить також провідний камерний колектив -- струнний квартет - 29 грудня 1965 року поруч з Національною оперою України на Театральній площі було відкрито пам'ятник М. В. Лисенко. Скульптор О. О. Ковальов, архітектор В. Г. Гнєзділов. - Пам'ятник встановлено на батьківщині композитора, в селі Гриньки. - У 1986р на кіностудії імені О. Довженка режисером Тимофієм Левчуком був знятий історико - біографічний фільм В Звуках Пам'ять Відгукнеться ...", який показує сторінки з життя Миколи Віталійовича Лисенка. Роль композитора у фільмі виконав Ф. М. Стригун. - У 1992 році Укрпошта випустила поштову марку і художній маркований конверт з оригінальною маркою, присвячені 150-річчю від дня народження М. В. Лисенка. - У 2002 році до 160-річчя з дня народження композитора Національний Банк України випустив ювілейну монету номіналом 2 гривні. На аверсі монети зображено нотний уривок з композиції "Молитва за Україну" (1885), на реверсі -- портрет М. Лисенка.

Українським музикантам щорічно присуджується Премія імені Миколи Лисенка. Періодично в Києві проводиться Міжнародний музичний конкурс імені Миколи Лисенка.

Іменем Лисенка названі вулиці у Києві та Львові.

Похожие статьи




Вшанування пам'яті - М. В. Лисенко

Предыдущая | Следующая