Висновки - Створення звукового образу звукорежисером в сучасній музичній композиції

Проаналізувавши історичний розвиток художнього образу в музиці було зроблено висновок, що поняття "художній образ" в різну історичну епоху набувало нового змісту та значення. Першопочатково художній образ в музиці нашої території зявлявся в звичаях, традиціях, обрядах та ніс в собі міфологічне смислове навантаження. За епохи Відродження, коли в музиці велика увага приділяється появі авторської творчості, яка наповнюється образом чутливої особистості в усіх видах мистецтва. Художній образ набуває різних рис і в добу Бароко та Класицизму. Романтична музика була насичена образами реальних подій, емоцій, обставин. Художній образ естради відштовхувався від комерційності музики і мав свої завдання. Відповідно, усю сучасну музику можна умовно розподілити за історичними типами художніх образів.

Досліджуючи звуковий образ як синтез мистецтва та технологій, стає зрозуміло, що художній образ у мистецтві та звуковий образ у сучасній музичній творчості мають безліч спільних рис, але комерціалізація сучасної творчості наклала свій відпечаток і на створенні звукового образу в музиці. Першопочаткове місце стало займати не авторські задум, позиція та емоції, а бажання та відчуття данної музики слухачем (споживачем) сучасної музичної композиції. Незважаючи на диференціацію досліджуваних понять, сучасне створення музичних композицій як творчу діяльність, можна віднести до сфери мистецтва, оскільки вона використовує його основні форми вираження. В процесі створення звукового образу, безумовно, може і повинно бути присутнім творче начало, але способи його створення глибоко технологічні.

Засоби створення художнього образу в звукорежисурі Звуковий художній образ є головним елементом, що поєднує мистецтво і звукорежисуру. Наприклад, музика - це мистецтво часове і звукове. Як вказано в роботах Л. А. Мазеля, В. А. Цуккермана, Є. В. Назайкінського, музичне мистецтво, як і всяке інше, відрізняється від інших форм суспільної свідомості художнім образом, що узагальнює зображення дійсності крізь явище, яке сприймається людиною за допомогою органів чуття або уяви, наприклад, передача людських емоцій через відповідні засоби музичної виразності.

Сучасна музична творчість характеризується дедалі інтенсивнішим використанням комп'ютерних технологій. Новітні способи роботи з музичним матеріалом значно розширюють технологічні можливості написання музики й ведуть до помітних змін у формоутворенні, у принципах організації звукової вертикалі, у використанні інструментарію тощо.

    2.1 Апаратні засоби звукозапису 2.2 Створення звукового образу звукорежисером під час звукозапису сучасної музичної композиції

Похожие статьи




Висновки - Створення звукового образу звукорежисером в сучасній музичній композиції

Предыдущая | Следующая