Висновки, Список використаних джерел - Місце архівних документів у науково-пошуковій роботі з історичного краєзнавства

Архівні документи є найважливішим джерелом в дослідженнях по історії, економіці, літературі, мистецтві та краєзнавстві; вони дають можливість глибше, всесторонньо пізнати окремі історичні явища і історичний процес в цілому. Фіксуючи виробничий досвід минулого, багато архівних документів (плани, проекти, технічні дослідження і розрахунки і ін.) до цих пір зберігають практичне значення для народного господарства. У пропагандистських і культурно-освітніх цілях архівні документи широко використовуються в музейних експозиціях, при проведенні спеціальних виставок, а також займають значне місце в учбово-виховній роботі (для цього притягуються краєзнавчі хрестоматії і посібники з історії краю).

Що дійшла до нас багатовікова документальна спадщина складає найбільшу національну цінність. Але як всяке історичне джерело, архівні документи вимагають критичного відношення до них. Це особливо відноситься до численної дореволюційної документації, часто вельми реальній дійсності, що тенденційність відображає факти.

Список використаних джерел
    1. Архивы - краеведам: справочное пособие для краеведов - любителей. - М., 1989. 2. Ашурков В. Н. Кацюба Д. В. Матюшин Г. Н. Историческое краеведение. - М., 1980. 3. Баженов Л. В. Історичне краєзнавство Правобережної України. - Хмельницький, 1995. 4. Бєлік М. З. Кононенко С. І. Кривенко С. І. Архіви - скарбниця історії. - Черкаси, 1999. 5. Заремба С. Нариси з історії українського памяткознавства. - К., 2002. 6. Тронько П. Історичне краєзнавство, крок у нове тисячоліття. - К., 2000. 7. Уривалкін О. М. Історичне краєзнавство. - 2006. 8. Шепелев Л. Е. Работа исследователя с архивными документами. - М., 1966.

Похожие статьи




Висновки, Список використаних джерел - Місце архівних документів у науково-пошуковій роботі з історичного краєзнавства

Предыдущая | Следующая