У Петербурзькій академії мистецтв - Тарас Шевченко

Після викупу Шевченко оселився на 4-й лінії Васильєвського острова в будинку № 100. Незабаром він став студентомПетербурзької академії мистецтв, а вже там -- улюбленим учнем Брюллова.

Будучи вже неабияким портретистом, упродовж навчання він опанував також мистецтво гравюри й виявив видатні здібності як графік та ілюстратор. 23 червня (5 липня) 1838 року за рисунок із гіпсових фігур на місячному екзамені в Академії мистецтв Шевченкові виставлено номер тринадцятий (найкраща робота оцінювалась одиницею, а далі оцінки йшли по висхідній).

    2 (14) листопада 1838 року Шевченко в Гатчині написав "Думку" ("Тяжко, важко в світі жити..."), яку вперше надруковано в харківському альманасі Бецького "Молодик". 24 листопада (4 грудня) 1838 року переїхав на квартиру до Сошенка в будинок № 307 3-го кварталу Васильєвської частини (тепер -- будинок № 47 на 4-й лінії).

Наприкінці 1839 року Тарас Шевченко захворів на тиф. Одужував у маєтку Федора Пономарьова -- свого найближчого приятеля в Академії мистецтв.

Водночас Шевченко наполегливо поглиблював свої знання, читав твори класиків світової літератури, захоплювався історією та філософією. Під враженням вістки про смерть автора "Енеїди" Шевченко написав вірш "На вічну пам'ять Котляревському". Разом із чотирма іншими його поезіями цей вірш побачив світ у альманасі Гребінки "Ластівка" (1841).

Першу збірку своїх поетичних творів Шевченко видав 1840 року під назвою "Кобзар". До неї увійшло 8 поезій: "Думи мої", "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "Думка", "До Основ'яненка", "Іван Підкова", "Тарасова ніч".

Окремими виданнями вийшли поеми "Гайдамаки" (1841) та "Гамалія" (1844).

Вірші Шевченка справили на українське суспільство велике враження, проте російська богема загалом негативно поставилася до молодого поета, звинувативши його найперше в тому, що він пише "мужицькою мовою".

Улітку 1842-го, використавши сюжет поеми "Катерина", Шевченко намалював олійними фарбами однойменну картину, яка стала одним із найвідоміших творів українського живопису.

Похожие статьи




У Петербурзькій академії мистецтв - Тарас Шевченко

Предыдущая | Следующая