ОЗНАЧЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ДОШКІЛЬНИКАМИ МОТИВІВ НАРОДНИХ ОРНАМЕНТІВ В АПЛІКАЦІЯХ - Використання дошкільниками мотивів народних орнаментів в аплікаціях

Твори українського народного декоративного мистецтва доступні для сприймання в дошкільному віці є невичерпним джерелом виховання почуття прекрасного і використання його мотивів, композиції та кольорів у декоративній аплікації. Під час виконання декоративних аплікаційних робіт діти вдосконалюють свої знання про площинні форми, їх величину, колір. А це сприяє розвитку їхнього сенсорного сприймання. Зображуючи той чи інший предмет і явище, діти, застосовують розумові дії: аналіз, синтез, порівняння, узагальнення.

Заняття з декоративної аплікації розвивають у дітей художній смак, уміння бачити красиві форми, забарвлення предметів, матеріалів. Навчання дітей різних прийомів вирізування, наклеювання паперу розвиває одночасно і дрібні м'язи пальців рук.

Перед дошкільними закладами стоять завдання:

    1. Розвивати естетичне сприйняття при безпосередньому ознайомленні з творами декоративного мистецтва: розписом, вишивкою, керамікою, тощо. 2. Вчити розуміти значення і красу декоративного мистецтва 3. Вчити композиції візерунків на папері різної форми, на об'ємних і площинних, предметах. 4. Вчити гармонійно поєднувати кольори, та їх відтінки в декоративній аплікації. 5. Оволодіння технічними прийомами декоративної аплікації. 6. Вчити виконувати колективні роботи, складати панно з окремих декоративних візерунків за мотивами українського декоративного мистецтва.

І, звичайне повноцінне здійснення цих завдань залежить від вмілої, цілеспрямованої організації навчально-виховної роботи в дошкільних закладам. А успішне проведення навчально-виховної роботи на матеріалі народного орнаменту багато в чому визначається станом, художньої освіти вихователя знанням і розумінням цих різних видів і форм народного мистецтва. Законів його особливостей його розвитку.

В зв'язку з цим перед педагогом стоять завдання:

    - ознайомлення з художнім досвідом народних майстрів, навчитися творчо його осмислювати; - не слідувати формально прийомам народного мистецтва, що приводить до ситуації зовнішньому копіюванні, штампу; - вивчити форми сучасного народного мистецтва; - навчитися відбирати зразки народного мистецтва, які відповідають віку дітей; - оволодіти практичними вмінням в створенні наочних посібників для занять з дітьми на основі народних зразків в різній техніці аплікації; - уміти застосовувати отримані знання і навички в організації роботи з дітьми на заняттях і в їх самостійній художній діяльності; - планувати послідовність проведення занять по ознайомленні дітей зі зразками декоративно-прикладного мистецтва того чи іншого народу; - шукати шляхи практичного-застосування отриманих знань навичок до аплікації в інших формах і видах зображувальної діяльності

Відповідно розпочинати роботу потрібно з вивчення декоративно-прикладного мистецтва, ознайомлення з особливостями оздоблення різних виробів побуту, народного костюму, зі специфікою їх форми.

Робота по ознайомленню дітей з народним мистецтвом українців триває на заняттях, а також у повсякденному житті.

Систематичне ознайомлення дітей з мистецькою спадщиною бажано розпочинати з розгляду виробів. Вихователь розглядає кожний предмет разом з дітьми, у супровідній бесіді підкреслює його своєрідність, яскравість барвистість, звертає увагу на ритм і послідовність елементів узору. При підготовці до занять х аплікації також треба враховувати, що емоційне сприймання композицій та орнаментів полегшується, якщо показувати їх на знайомих предметах. Окремі зразки доцільно розглядати з невеличкими групами дітей безпосередньо перед заняттям.

У бесідах з використанням творів декоративно-вжиткового мистецтва педагог має ставити перед собою такі завдання:

    - викликати у дітей інтерес до творчості українського народу; - виховувати естетичний смак; - пробуджувати патріотичні почуття.

Під час бесід з дітьми доречним буде використання кольорових діапозитивів, слайдів, художніх альбомів.

Відповідна робота не обмежується заняттями, вона триває у повсякденному житті дошкільнят. Унікальні зібрання старовинного й сучасного народного мистецтва зберігаються у місцевих музеях, тому доцільно проводити екскурсії, огляди виставок у них.

Аплікація орнамент декоративний різьба

Похожие статьи




ОЗНАЧЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ДОШКІЛЬНИКАМИ МОТИВІВ НАРОДНИХ ОРНАМЕНТІВ В АПЛІКАЦІЯХ - Використання дошкільниками мотивів народних орнаментів в аплікаціях

Предыдущая | Следующая