Митець - музикант. Гурт "Плач Єремії". Вступ, Творчість гурту - Творчість діячів культури України ХХ - початку ХХІ століття. О. Архипенко, М. Матіос, "Плач Єремії"

Митець український матіас архипенко

"Плач Єремії" - один з кращих концептуальних рок-гуртів в Україні. Пісні "Плачу Єремії" - унікальне явище української рок-музики, яке важко передати словами. Це переважно серйозні, філософські вірші, що виконуються під акомпанемент рок-гурту. Саме ці музиканти творили і творять історію сучасної української музики.

Якось на концерті почула, як оголосили "Плач Єремії" - як "флагман українського інтелектуального року". Довге, але влучне визначення. Взагалі, музика гурту цілком самодостатня, це дійсно музика. Наче степовий вітер, вони приносять із собою пахощі рідних та незнаних трав, і кличуть за собою, і важко встояти тим, хто чує.

Творчість гурту

"Плач Єремії" -- український концептуальний рок-гурт. Назва групи узята з поезії Григорія Чубая, батька Тараса Чубая. Гурт здобув чимало вітчизняних нагород у номінації рок-музики. Більшість текстів "Плачу Єремії" - це поезія Грицька Чубая, Юрія Андруховича, Костика Москальця, Віктора Неборака та інших сучасних українських поетів, а також - народні тексти.

Учасники гурту "Плач Єремії"

Офіційно гурт Плач Єремії утворений в лютому 1990 року в театрі пісні "Не журись", проте найбільш стабільні його учасники - Тарас Чубай та Всеволод Дячишин грають разом ще з 1984 року. Через рік, на "Червоній руті" в Запоріжжі, Плач Єремії отримав третє місце серед рок-виконавців.

Незалежність - одна з визначальних рис команди. Вже на початку 1993 року Тарас Чубай перестане називати себе рок-музикантом - у сенсі традиційного погляду на відповідний стиль життя. Меж для хлопців не існує. Хочеться чогось більшого. Плач Єремії важко повноцінно охарактеризувати - всесторонність і неоднозначність, змінність і первинність утворюють неймовірне поєднання, притаманне лише їм.

Сама група пережила певну еволюцію, внаслідок якої викристалізувався стиль, стабілізувався оптимальний склад. Специфічною ознакою стилю є наявність духових інструментів, віолончелі і скрипки. Юрко Дуда -- наймолодший учасник команди -- створює чудові звукові візерунки за допомогою труби, Всеволод Дячишин і Андрій Надольський -- басист і барабанщик -- створюють надійний ритмічний фундамент для Тараса Чубая, який співає і грає на гітарі. До альбому "Як я спала на сені" залучено також віолончеліста Олексу Пахолківа.

Записаний в 1993 році перший офіційний альбом гурту - "Двері, котрі насправді є". За підсумками року Плач Єремії визнаний кращим концептуальним рок-гуртом в країні, а на Західній Україні команда взагалі вважається культовою. На початку 1995 року побачив світ другий альбом гурту "Най буде все як є". Завдяки цій роботі літом 1996 року Плач Єремії отримав "Золоту Жар-птицю" Таврійських Ігор як кращий рок-гурт України. Натомість музиканти приступили до запису відразу двох альбомів - "Dіe grossen zіzzen" та "Увійди до хати мовчки...". Проте через рік побачив світ тільки один - "Хата моя" - гурт різко вбавив свою активність.

У 1999 - 2000 рр. Чубай та гурт "Плач Єремії" перебралися до Києва. А вже в грудні 2002 р. в серії "Українська колекція" лейбл "Атлантик" випустив CD-збірник кращих записів гурту "Рок легенди України - Плач Єремії".

Після перевидання альбому "Світло і Сповідь" в 2005 році "Плач Єремії" записуює живі виступи з оркестром та вок. формацією "Пікардійська Терція", але альбоми не виходять через неможливість знайти видавця, який хотів би мати справу з подібним "неформатом". У 2008 р. львівський "Плач Єремії" гастролює по Португалії. На даному етапі йде робота в студії над новим альбомом в який увійдуть композиції на вірші Костя Москальця (автор пісні "Вона"), такі як "Золота Трава", "Матриця", "Вифлеєм" та ін., а також на вірші Б.-І. Антонича "Мова Гайова" і звичайно ж на поезію Григорія Чубая, батька Тараса.

Тарас Чубай та його гурт "Плач Єремії" належать до когорти тих виконавців, які під час своїх концертів збирають аншлаги. Однак, на відміну від багатьох своїх колег, гурт тривалий час не мав жодного відеокліпу, а цей продукт, як відомо, -- серйозна рушійна сила в світі шоу-бізнесу. Вони принципово не хочуть платити за прокручування кліпу чи телеефір. Раніше Тарас стверджував, що "Плач Єремії" є групою природно-популярною і не вимагає якихось штучних заходів по "розкручуванню" в електронних мас-медіа.

Похожие статьи




Митець - музикант. Гурт "Плач Єремії". Вступ, Творчість гурту - Творчість діячів культури України ХХ - початку ХХІ століття. О. Архипенко, М. Матіос, "Плач Єремії"

Предыдущая | Следующая