Гадання на Івана Купала - Івана Купала

Купала традиція папороть гадання вогнище

СТРИБАННЯ ЧЕРЕЗ ВОГНИЩЕ: У ніч на Івана Купала розводиться велике вогнище з хмизу і соломи, молоді люди стрибають через вогонь з розгону, причому вважається, що стрибок вдалий, якщо полум'я не торкнеться того, що стрибає і не буде іскор, - означає вихід заміж або успіх.

УМОВИ ВОРОЖІННЯ: Всі ворожіння, а також зміна образу, тобто маскарад, в свій час засуджувалися церквою, і вважалися справою нечистою. Ось чому в народних звичаях час ворожінь обов'язково приурочувався до 12-ї години ночі. Найбільш вдалими днями ворожіння вважаються святки, ніч під новий рік, під хрещення, і влітку - день Івана Купали.

ПУСКАННЯ ВІНКА: На Івана Купала кинути в річку вінок з берези: якщо потоне - смерть, попливе - заміж вийти, до берега приб'є - незаміжньою бути.

Характерна прикмета Івана Купала - багаточисельні звичаї, пов'язані з рослинним світом. Трави і квіти, зібрані в Іванов день, кладуть під Іванову росу, висушують і зберігають їх, рахуючи їх більше цілющими, ніж зібрані в інший час. Ними лікують хворих, борються з нечистю, їх кидають в затоплену піч під час грози, щоб уберегти будинок від удару блискавки, вживають їх і для розпалювання кохання або ж навпаки.

В день Івана Купали дівчата плетуть вінки з трав: Братків, лопуха, богородицької трави і ведмедячого вуха; увечері пускають ці вінки на воду, спостерігаючи, як і куди вони пливуть. Якщо вінок тоне, значить, суджений розлюбив і заміж за нього не вийти.

З дивних трав збираних в цей час, варто назвати "плакун-траву", особлива сила якої, на думку селян, поміщена в її корені, що має властивість проганяти злого духу; власник же кореня вселятиме до себе страх; "терлич-трава" вживається для причарування парубків дівчатами: вони носять її у себе за пазухою і засуджують: "Терліч, терліч, хлопців поклич!"

Травичка "зябліца" допомагає від дитячого крику і від безсоння; висушеними "розперстицем" присипають хворі місця на тілі - порізи, нариви, пухлини; "пастушу сумку" відвіку заготовлювали як хороший кровоспинний засіб при різних кровотечах; страждаючі ревматизмом збирали у великій кількості пекучу кропиву; для лікування ран, опіків запасалися заячою капустою; на випадок простуд, кашлю необхідно було мати удома матір-мачуху, материнку, багульник. На ніч Івана Купала треба зловити живу гадюку, затягнути крізь її очі білу нитку, і цією ниткою прошити якусь з носильних речей свого обранця. Міри сили цього способу гарантувати не можна. Але, якщо ви дійсно вирішили приворожувати в такий спосіб і, ризикуючи власним життям, ще і знущатиметеся над живою тварюкою, то це справжня ЛЮБОВ.

Похожие статьи




Гадання на Івана Купала - Івана Купала

Предыдущая | Следующая