Загострення кризових явищ в економиці СРСР та запровадження приватної кооперації - Історія України

Криза в економіці

Основні заходи керівництва країни:

    * Зниження приросту промислового виробництва * Неефективне використання виробничих фондів. * Ліквідовано раднаргоспи, підприємства підпорядковано союзним і союзно-республіканським міністерствам. * Значна собівартість товарів, погіршення якості продукції. * Технічне відставання від розвинутих країн, низька продуктивність праці. * Падіння виробництва в сільському господарстві, масовий від'їзд сільського населення в міста, що загострило дефіцит робочої сили в сільському господарстві * Відсталі агротехнічні методи ведення сільського господарства; прогресуюче вироблення земель. * Підвищено науковий рівень планування, розширено сферу госпрозрахункових відносин. * Створено спеціальні фонди для матеріального заохочення робітників і службовців. Введено гарантовану заробітну платню колгоспникам. * Підвищуються закупівельні ціни на сільськогосподарську продукцію. Держава визначає тверді плани закупівель на кілька років. * Передбачалось зміцнення матеріально-технічної бази колгоспів і радгоспів. * Гострий дефіцит якісних товарів народного споживання, продовольства та послуг * Безгосподарність, розбазарювання, розкрадання матеріальних цінностей і грошових коштів. * Поява і розростання тіньової економіки****. * Недбале ставлення до праці, державної власності, пияцтво на виробництві, масовий випуск бракованої продукції. * Прийнято Продовольчу програму (1982-1990 pp.). її виконання повинно було забезпечити продовольством країну у повному обсязі. * Проголошується боротьба з тіньовою економікою і розкраданням матеріальних коштів за допомогою правоохоронних органів і громадськості.

Як видно з наведеної вище таблиці, керівництво країни намагалося здолати кризу в економіці. Але очікуваних наслідків вжиті заходи не дали. Більш того, незабаром відбулось повернення до адміністративних заходів.

Численні керівники різних рівней вперто не бажали відмовлятися від існуючого стану речей, демонстрували консерватизм і не бачили нових явищ в технології, науці, світовому досвіді. Не вдалося приборкати тіньову

Економіку, побороти безгосподарність. Не виконувалась Продовольча програма. Технічно відсталою, енерговитратною, неконкурентоспроможною лишалася промисловість, низькими -- дисципліна і якість праці.

Кризовим був стан і в інших сферах життя.

Похожие статьи




Загострення кризових явищ в економиці СРСР та запровадження приватної кооперації - Історія України

Предыдущая | Следующая