Вступ - Юліан Бачинський як політичний діяч

Юліан Бачинський, безперечно, належить до найпомітніших постатей в історії України кінця XIX - початку XX ст. Його активна громадсько-політична і публіцистична діяльність припадає на період, який безпосередньо передував Українській революції 1917 -1920 рр., відновленню української державності й великою мірою підготував ці процеси ідейно, політично та організаційно. Далеко не остання роль у цьому належала як особисто Ю. Бачинському, так і Українській соціал-демократичній партії Галичини і Буковини (УСДП), одним із засновників і лідерів якої він був.

Неоднозначність сприйняття фігури Бачинського, від повного замовчування до стереотипного його сприйняття як духовного вождя української незалежності, викликана як недооцінкою впливу на український національний рух соціалістичних і соціал-демократичних ідей, так і спробою приватизації національної ідеї з боку ряду представників правих політичних сил.

Актуальність даної теми випливає з того що Постать Юліана Бачинського, члена Української Національної Ради й керівника Надзвичайної дипломатичної місії Української Народної Республіки у США, одного з активних діячів і засновників спочатку Російсько-української радикальної партії, а потім й Української соціал-демократичної партії, мало відома як історикам, так і політологам. І це при тому, що Ю. Бачинський був першим із політичних мислителів, хто зробив спробу теоретично обгрунтувати необхідність державної незалежності України.

Мета дослідження. На основі об'єктивного аналізу зробити обгрунтовані висновки про основну суть ідей Юліана Бачинського, а також дослідити його політичну діяльність. Відповідно до мети виділяються наступні завдання:

Дати характеристику Юліана Бачинського як історичної особистості.

Дослідити політичні твори.

Розкрити політичні ідеї Юліана Бачинського

Визначити вплив його діяльності щодо Українського питання.

Об'єктом дослідження курсової роботи є Юліан Бачинський, як історична особистість. Його політичні ідеї є предметом даного дослідження.

Структура роботи визначена завданням, характером та метою дослідження. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел.

Похожие статьи




Вступ - Юліан Бачинський як політичний діяч

Предыдущая | Следующая