Вступ - Утворення та розвиток Галицько-Волинської держави

Актуальність дослідження зумовлена тим, що Галицько-Волинська держава стала гідним продовжувачем Київської Русі у напрямку утвердження українського народу як самодостатньої нації, яка має право мати міцні державні утворення, які беруть участь у загальноєвропейському житті.

Галицько-Волинське князівство, як прямий нащадок політичних, правових і культурних традицій Київської Русі - держава що на 90% співпадала з територією нашою теперішньою Україною.

Також актуальністю цієї теми для нашого сьогодення є необхідність обізнаності кожного свідомого громадянина держави Україна в її давній історії України, джерелах і витоках тих, чи інших суспільно-політичних процесів, що відбувалися на території нашої Батьківщини протягом минулого тисячоліття і державно-правових відносин, що їх супроводжували. Адже дуже важливо знати, що було покладено в основу нашої теперішньої держави.

Роль Галицько-Волинського князівства як основного політичного центру всієї України після занепаду Києва була дуже значною. Саме воно формувало ідею державності на українських землях, оберігаючи їх від поневолення сусідніми державами. Продовжуючи кращі традиції української національної культури, Галицько-Волинське князівство разом із тим забезпечило плідний вплив на цю культуру західноєвропейських цивілізацій.

Метою курсової роботи є поглиблене вивчення історії Галицько-Волинської держави в аспекті формування державності, державного устрою, правових відносин, форм права, що існували на її території.

Завдання:

    - ознайомитися з встановленням, розвитком, піднесенням та занепадом Галицько-Волинської держави як важливого етапу формування української державності; - окремо розглянути розвиток Галицького та Волинського князівств, їх становище напередодні об'єднання; - проаналізувати суспільний та державний лад Галицько-Волинського князівства - розглянути відмінності правової системи за часів Київської Русі і Галицько-Волинської держави; - осмислити значення Галицько-Волинської держави для подальшого державотворення Української держави; - розвинути світогляд на процес формування

Державності українського народу.

Об'єктом дослідження є Галицько-Волинська держава.

Предметом дослідження є передумови виникнення Галицько-Волинської держави, особливості її формування, внутрішня та зовнішня політика, правова система Галицько-Волинського князівства, а також його значення в державотворчих процесах в подальшому.

Джерельна база: для написання цієї роботи було використано літературу як українських, так і російських авторів, що дало змогу висвітлити тему з точки зору істориків та правознавців різних епох, наших співвітчизників і вчених інших держав. А також було використано відомі праці таких авторів: Костик М. В. "Історія княжого Галича"; Бойко І. Й. "Органи влади і права в Галичині у складі Польського королівства"; Котляр М. Ф. "Галицько-Волинська Русь"; Купчинський О. І. "Акти та документи Галицько-Волинського князівства у ХІІІ - першій половині ХІV ст". У роботі також використовуються наукові статті, підручники, періодичні видання деяких українських вчених.

Похожие статьи




Вступ - Утворення та розвиток Галицько-Волинської держави

Предыдущая | Следующая