ВСТУП - Історія становлення Кутузівського парку на етапах його розвитку на Володарщині

Актуальність теми визначається необхідністю поглибленого аналізу історії Володарськ-Волинського краю, важливістю продовження і розширення надбань краєзнавців-дослідників, а також потребами подальшого вивчення історії виникнення й розвитку Кутузівського парку. Хоча сучасна історична наука приділяла значної уваги краєзнавчим студіям, проте, проблема становлення і розвитку окремих територіальних одиниць Житомирської області продовжувала залишатися до кінця невиясненою і потребує додаткових коментарів.

Аналіз наукових доробків засвідчує різноманіття культурних і політичних епох, свідком яких була Володарщина. Починаючи з шляхетського володіння, продовжуючи часами козаччини і закінчуючи добою Незалежності, що зумовило появу своєрідного історичного і культурного пласту, що вимагає ретельного аналізу і систематизації з метою подальшого формування певних висновків.

Саме тому дослідження, присвячені генезису регіонів Житомирщини, становлять значний науковий і практичний інтерес. Проаналізовані у роботі джерела і література дозволяють критично підійти до оцінки Володарщини на синхронічному зрізі XVІ - XXI століть.

Мета даної курсової роботи - розширити та проаналізувати знання з історії становлення Кутузівського парку на етапах його розвитку на Володарщині.

Реалізація поставленої мети передбачає розв'язання наступних завдань:

    - Здійснити бібліографічний аналіз джерельної основи дослідження. - Охарактеризувати соціально - економічне життя селища. - Визначити роль і місце основних історично засвідчених власників селища в генезисі парку.

Предмет дослідження - Історія та генезис Володарського краю, Кутузівський парк.

Об'єктом дослідження - Історія Кутузівського парку у Володарськ Волинському селищі міського типу, Житомирської області.

Хронологічні рамки дослідження Нижня межа - XVI століття, верхня межа - XXI століття, період від першої згадки про селище і до сучасної історії.

Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що дана курсова робота є першою в історіографії Житомирського краю спробою систематизації і аналізу історичних джерел та наукової літератури з метою комплексного дослідження генезису Володарськ - Волинського в цілому та Кутузівського парку зокрема.

Практичне значення курсової полягає у вивченні та узагальнені відомостей про селище Володарськ - Волинський на різних етапах історичного розвитку. Безпосередньо розвиток центрального об'єкту вивчення - Кутузівського парку, який на різних етапах був головним у творенні і формуванні суспільно - політичних та територіальних аспектів. Матеріал може бути використаний при підготовці до уроків, виховних годин, краєзнавчих композицій.

Структура роботи. Робота складається зі змісту, вступу, чотирьох розділів, які мають поділ на внутрішні підрозділи, висновків, списку використаної літератури і джерел. Загальний об'єм роботи 31 сторінка.

Апробація результатів. Тези курсової роботи були оприлюдненні під час ХІ Науково-практичної учнівсько-студенської конференції "Най рідний край: історія і сьогодення", яка відбулася 15 квітня 2015 р. у Житомирському державному університеті імені І. Франка та поданий до друку науковий збірник "Україніка молода" № 4 кафедри історії України Житомирського державного університету імені І. Франка.

Похожие статьи




ВСТУП - Історія становлення Кутузівського парку на етапах його розвитку на Володарщині

Предыдущая | Следующая