Вступ - Історіографічна традиція вивчення історії Голокосту

Голокост був систематичним переслідуванням і вбивством шести мільйонів євреїв. Голокост проводився нацистським режимом на чолі з Адольфом Гітлером і його прибічниками. Геноцид був проведений в різних концтаборах, таких як: Освенцим, Белжець і Берген - Бельзен. Крім того, тисячі померли від хвороб і голоду в нацистських "гетто", в Варшавському гетто, яке було найбільшим, померлих налічувалося більш ніж 400 000 євреїв

Актуальність: В даній курсовій роботі я наважилася дослідити і провести паралелі між двома позиціями провідних істориків світу - "інтенціоналістами" та "функціоналістами", вирішити питання стосовно об'єктивності цих точок зору та зробити висновки щодо того, яка з теорій є вірнішою, на мою суб'єктивну думку. В україномовному середовищі ця тема є малодослідженою через мовний бар'єр. Я обирала здебільшого західноєвропейську літературу через те, що західноєвропейська традиція подає більше джерел, котрі менш упереджені і дуже інформативні.

Об'єкт: Історіографічна традиція вивчення історії Голокосту.

Предмет: Дослідження інтенціоналістичної та функціоналістичної шкіл.

Мета: Комплексний аналіз наукової традиції вивчення Голокосту, систематизація первинних і вторинних джерел. Досягнення поставленої мети передбачає вирішення наступних завдань:

Систематизувати знання різних шкіл ("інтенціоналістичної" та "функціалістичної") у вивченні Голокосту та виділити основні групи історіографічних джерел.

Виділити і описати особливості та ключові дослідження.

Хронологічні межі роботи: Охоплює період з 1920 - по 1945 рр.

Територіальні межі роботи: Центральна і Західна Європа.

Джерельна основа роботи: Були використані й досліджені наступні групи джерел:

Офіційні документи.

Статистичні дані.

Мемуари, щоденники очевидців подій.

Методологічна основа роботи: Аналіз первинних і вторинних історичних джерел.

Структура роботи: Робота складається зі Вступу, Основної частини, де представлена історіографія та аналіз первинних і вторинних джерел стосовно їх надійності та об'єктивності, Висновку, Бібліографії.

Похожие статьи




Вступ - Історіографічна традиція вивчення історії Голокосту

Предыдущая | Следующая