Висновки - Державні думи в Росії та діяльність у них українських депутатів

Початок XX ст. характеризувався загостренням політичних і соціальних суперечностей, які стали причиною подальшої активізації суспільно-політичного і національного руху.

Національний рух в Російській імперії перетворився в Демократичну революцію 1905-1907 рр. В Україні революція носила і національно - визвольний характер. Переважна частина українських партій, в своїх програмах виступала за автономію України в складіфедеративної Росії, але всі вони, діючи в підпіллі, боролися за демократію і республіку.

На виборах до І та II Державних дум Росії, із 102 депутатів, яких обирали від українських губерній, в І Думу пройшли до 40, а в II Думу -- більше 40 свідомих захисників українських інтересів. І Державна дума (27 квітня - 7 липня 1906р.) продемонструвала наміри продовжувати реформи державного устрою Росії. II Державна дума (20 лютого -- 3 червня 1907р.)виступала проти незаконних дій поліції, про можливість скасування військово-польових судів і смертної кари. Назасіданнях III і IV Дум розглядалось питання про українську мову і виділення Холмщини в окрему російську губернію.

Державної думи, вона залишалася центром політичного життя країни, осередком вільнодумства, зрештою, мала значний вплив наформування суспільної свідомості широких мас. Беручи участь у думських баталіях, українські депутати набиралися безцінного досвіду, який їм мав знадобитися для будівництва власної держави.

Похожие статьи




Висновки - Державні думи в Росії та діяльність у них українських депутатів

Предыдущая | Следующая