Руйнація Компартії України - Відродження незалежності України та розпад Радянського Союзу

В 1990-1991 p. сотні тисяч членів КПУ вийшли з її лав.

В 1990 р група реформаторів - членів КПРС - об'єдналися в Демократичну платформу і виголосили головну мету: перетворення КПРС в партію парламентського типу.

В КПУ були прибічники Демплатформи. На XXVIII з'їзді КПУ вони сформулювали свої вимоги: реорганізація КПРС, перетворення її в союз компартій союзних республік; деполітизація КДБ, МВС, Збройних Сил і управлінських державних установ. З'їзд пропозицій не прийняв.

Демплатформа оголосила про свій вихід з КПУ і створила нову партію - Партію демократичного відродження України (ПДВУ), ліво-демократичної орієнтації. горбачов криза партійний сувереніт

Частина членів Демплатформи залишилась в КПРС.

До 1991 р. КПРС, КПУ лишалися владними партіями, під контролем яких знаходились суспільство і держава.

В березні 1990 р. відбулися вибори до Верховної Ради і місцевих рад народних депутатів.

Рух, УГС, "Меморіал", "Товариство української мови ім. Т. Г. Шевченка", асоціація "Зелений світ" та багато інших створили для координації дій на виборах Демократичний блок. Демблок виступив за суверенітет України, багатопартійну систему.

Демблок отримав майже третину місць у Верховній Раді, сформував опозиційну Народну Раду на чолі з академіком І. Юхновським. ПДВУ в новій Верховній Раді отримала 40 місць (депутати - члени партії і співчуваючі), Демократична партія - 25, Республіканська - 12.

В травні 1990 р. Верховна Рада УРСР розпочала роботу. 16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла історичний документ - Декларацію про державний суверенітет України.

Похожие статьи
Руйнація Компартії України - Відродження незалежності України та розпад Радянського Союзу

Предыдущая | Следующая