Опис методів й технік отримання інформації. Розроблення відповідного до них інструментарію дослідження - Місце настанов щодо історичних постатей у національній ідентичності

Зважаючи на тему мого дослідження ("Вплив настанов щодо історичних постатей на національну свідомість студентів ЛНУ ім. Івана Франка") доцільним буде метод анкетування. Перевагами даного методу є:

    ? дає можливість за короткий термін часу опитати велику кількість респондентів і можливість працювати вже з готовими показниками; ? особливо важливо використовувати закриті запитання, бо відкриті запитання незалежно від їх складності, викликають у респондента менш відповідальне ставлення та небажання відповідати.

Інформацію буде отримано за допомогою стандартизованої анкети та опрацьовано за допомогою програми SPSS.

Використовувались такі методи аналізу отриманих даних: одновимірний, двохвимірний, дихотомний, порівняння середніх та кореляційний аналіз.

Стратегічний план дослідження

У своїй роботі я використав аналітичний (описовий) вид плану. Сформулювавши гіпотезу, я зміг її перевірити та отримати точні кількісні характеристики досліджуваного об'єкта. Перед цією роботою я запланував розробку вибіркової сукупності та проведення анкетування. Здійснивши вище перераховані завдання можна завершити цю роботу розробкою аналітичного плану, що дасть змогу класифікувати дані, які характеризують об'єкт дослідження.

Робочий план дослідження

    1. Обговорення і затвердження програми конкретного-соціологічного дослідження. 2. Проведення польового дослідження. 3. Кодування відкритих питань. 4. Складання програми для комп'ютерної обробки інформації 5. Перенесення отриманої інформації з анкет у комп'ютер 6. Обробка первинної соціологічної інформації на комп'ютері. 7. Аналіз результатів дослідження.

Саморефлексія

При апробаційному анкетуванні було опитано 10 респондентів серед яких: Усі респонденти студенти ЛНУ ім. Івана Франка. Більшість навчаються на історичному факультеті. Восновному більшість із них - студенти 2-3 курсів. Опитування проводились в центральному корпусі ЛНУ ім. Івана Франка під-час перерви.

В ході дослідження я виявив деяку кількість помилок методологічного характеру:

    - завдання дослідження - деякі з них були неправильно сформульовані тому були вилучені із програми дослідження. - підчас проведення опитуання було виявлено що практично усі респонденти не замислюючись оцінюють свій рівень національної свідомості як високий тому було втрішено змінити питання замінивши оцінку власної національної свідомості на ступінь віднесення себе до громадянина світу та представника етносу. - також було дещо змінено гіпотези дослідження, доопрацьоано запитальник.

Похожие статьи




Опис методів й технік отримання інформації. Розроблення відповідного до них інструментарію дослідження - Місце настанов щодо історичних постатей у національній ідентичності

Предыдущая | Следующая