Windows Phone - Розробка програмного забезпечення для відтворення файлів мультимедіа для Windows Phone

Windows Phone - мобільна операційна система, розроблена Microsoft, вийшла 11 жовтня 2010. 21 жовтня почалися поставки перших пристроїв на базі нової платформи. У Росії телефони з Windows Phone почали продаватися 16 вересня 2011, першим з яких став HTC 7 Mozart.

логотип windows phone

Рис. 2.4. Логотип Windows Phone

Операційна система є наступником Windows Mobile, хоча і несумісна з нею, з повністю новим інтерфейсом і - вперше - з інтеграцією сервісів Microsoft: ігрового Xbox Live і медіаплеєра Zune. Презентація системи відбулася в рамках заходу Mobile World Congress 2010, що пройшов у Барселоні.

Windows Phone підтримує технологію мультитач і має новий користувальницький інтерфейс під назвою Metro, принципи якого були раніше використані в дизайні інтерфейсу Windows Media Center, Zune і Xbox. Також в Windows Phone знайшли відображення ідеї платформи смартфонів Microsoft Kin.

Microsoft переробила початковий екран: тут більше немає статичних іконок - всі вони замінені на так звані "живі плитки " (англ. Жива плитка) (або "іконки", "тайли"), які відображають інформацію в режимі реального часу без участі користувача. "Живі плитки" прокручуються по вертикалі і можуть служити як звичайним ярликом для програми, так і ярликом для контакту, замітки, веб-сторінки, медіаконтенту та іншого. Більшість "плиток" мають квадратну форму, але поряд з ними інтерфейс операційної системи містить і прямокутні (фото, календар).

Одне з нововведень інтерфейсу. " Хаби " (англ. хаби ) або, як описано на офіційному сайті, " розділи ". Всього в системі предустановленно 6 таких розділів, але виробники телефонів можуть створювати свої, наприклад, HTC Hub, відповідно від компанії HTC. Розділ " Контакти " (англ. People Hub) об'єднує всю інформацію, що стосується якогось певного людини, в тому числі його записи та коментарі в соціальних мережах, а також фотографії, надаючи централізований доступ до таких мереж, як facebook, Twitter, LinkedIn і Windows Live. З Windows Phone 8 в розділі "Контакти" з'явилася можливість створювати "кімнати": список певних контактів, яким доступна та чи інша інформація. Розділ "Фото" (англ. Фотографії концентратор) об'єднує фотографії користувача, що зберігаються в пам'яті пристрою, на комп'ютері та в інтернеті. За допомогою цього розділу можна опублікувати фотографію в соціальних мережах, помітити на ній людини, а також мати доступ до останніх фотографій від друзів. Розділ "Ігри" (англ. Ігри концентратор) відкриває доступ до ігор і сервісу Xbox Live, де можна подивитися свої чи чужі профілі, аватари, досягнення. Розділ "Музика + відео" (англ. Музика + Відео концентратор) об'єднує весь мультимедійний контент, що зберігається на комп'ютері користувача, музичні онлайн-сервіси, вбудоване FM-радіо і відкриває доступ до сервісів Xbox Музика і Xbox Video. Розділ "Магазин" дозволяє купувати або завантажувати безкоштовно програми та ігри, а розділ Управління забезпечує доступ до мобільної версії Офіс-Office Mobile, включаючи Word, Excel, OneNote, PowerPoint. За допомогою офісного пакету користувач має можливість відкрити, створити і редагувати документи, а потім синхронізувати зроблені зміни з настільним комп'ютером, використовуючи сервіс OneDrive.

    - Windows Phone 7:
      15 лютого 2010 в Барселоні на Mobile World Congress 2010 Стівом Балмером вперше була анонсована нова мобільна операційна система - Windows Phone 7. Офіційно була представлена 11 жовтня 2010, а 21 жовтня о продажу з'явилися перші смартфони на новій платформі в Європі (Великобританії, Німеччини, Франції, Іспанії та Італії) і Азіатсько - Тихоокеанському регіоні (Сінгапурі, Австралії та Нової Зеландії). Windows Phone 7 була доступна на п'яти мовах.
    - Windows Phone 7.5:

У лютому 2011 року на Mobile World Congress 2011 корпорація Microsoft вперше анонсувала нове оновлення Windows Phone, а вже у квітні на конференції MIX'2011 в Лас-Вегасі компанія розповіла про подробиці цього оновлення, яке отримала назву Mango. Пізніше компанія офіційно заявила, що це оновлення операційної системи отримає порядковий номер 7.5 у новій версії, яка вийшла остаточно у вересні 2011 року, більше 500 поліпшень і доповнень, що зробило роботу операційної системи швидше у системі оновився браузер Internet Explorer Mobile до версії 9, який тепер підтримує HTML5, Canvas, апаратне прискорення. З'явилася можливість використовувати фронтальну камеру. Одне з найважливіших змін для російськомовних користувачів - це локалізація на російську мову - інтерфейс, клавіатура, сумісність з кирилицею. У загальній складності тепер платформа підтримує 24 мови.

У лютому 2012 року на Mobile World Congress 2012 був продемонстрований смартфон Nokia Lumia 610 з черговим оновленням операційної системи, що є частиною Манго, в якому з'явилася підтримка процесорів з частотою 800 МГц і оперативною пам'яттю в 256 Мб. Особливість даного оновлення полягає у можливості випуску на ринок смартфонів бюджетного сегмента. У березні це оновлення було офіційно названо як Windows Phone 7.5 Refresh.

- Windows Phone 7.8:

В кінці 2012 року в офіційному блозі Windows Phone розробники повідомили про заплановане випуску на початку 2013 року поновлення під номером 7.8, яка включатиме в себе деякі нововведення платформи Windows Phone 8: стартовий екран з налаштованим розміром "живих плиток ", новий екран блокування, створення рингтонів, передача даних через Bluetooth. 30 січня 2013 компанія Nokia офіційно оголосила про початок оновлення своїх апаратів лінійки Lumia до версії 7.8, яке містить обіцяні зміни.

Повноцінного поновлення смартфонів на Windows Phone 7.x до версії 8 не буде, що офіційно підтвердила Microsoft. Офіційна підтримка платформи Windows Phone 7 припиниться через півтора року після виходу оновлення під номером 7.8, тобто приблизно в середині 2014 року. Версія 7.8 не тільки оновить поточні апарати на Windows Phone 7/7.5, але і буде встановлюватися на бюджетні WP - пристрої.

логотип windows phone 8

Рис. 2.5. Логотип Windows Phone 8

Windows Phone 8

    20 червня 2012 на організованій Microsoft конференції під назвою Windows Phone Summit була анонсована Windows Phone 8. Головна перевага Windows Phone 8 . Можливість об'єднати планшети, смартфони та персональні комп'ютери в єдину "екосистему", тобто можливість створення умов для розробників, полегшують портирование програмного забезпечення між цими пристроями. Нове покоління платформи буде засновано на ядрі NT і максимальний дозвіл екрану апаратів буде 1280Ч768 або 1280Ч720, на відміну від Windows Phone 7.x, яка заснована на ядрі CE з дозволом екрану 800Ч480. 29 жовтня 2012 Microsoft офіційно представила наступне покоління платформи. Нововведення Windows Phone 8. Internet Explorer Mobile 10 - й версії з функцією виявлення шкідливих сайтів, підтримка багатоядерних процесорів, технологія обміну даними NFC, слот для карт пам'яті та інші. Користувачі отримали можливість змінювати розмір "живих плиток" стартового екрана. тепер їх три види (маленькі, середні і великі). - Windows Phone 8.1:

Компанія Microsoft 2 квітня 2014 на конференції BUILD показала версію системи під номером 8.1. Серед нововведень оновленої системи: центр повідомлень, голосовий помічник під ім'ям Кортан, нова клавіатура Слово потоку, підтримка корпоративних VPN.

- Магазин додатків:

Для пристроїв на Windows Phone передбачений інтернет-магазин програм та ігор Windows Phone Marketplace, доступний в 60 країнах. Купівля або установка цих програм можлива через розділ Marketplace на телефоні або через браузер. В кінці червня 2012 року Microsoft офіційно заявила, що в Windows Phone Marketplace кількість додатків перевалило за 100 тисяч.

Для покупки музики, відео, подкастів, телевізійних передач існує інтернет - магазин Zune Marketplace, який доступний на телефоні через розділ "Музика + відео" або через спеціальну програму встановлену на комп'ютері з операційною системою Windows - Zune Software. Zune Software - це повноцінний програвач, каталогізатор, який синхронізує пристрій і персональний комп'ютер, а також використовується для оновлення операційної системи смартфонів. Для Mac OS X компанія Microsoft випустила аналогічний додаток - Windows Phone 7 Connector, яке, крім іншого, дозволяє синхронізувати Windows Phone з частиною бібліотеки iTunes (фільми, музику, аудіо і відео подкасти ) і iPhoto.

Встановлення програм та ігор на Windows Phone можлива тільки з офіційного інтернет - магазину Windows Phone Marketplace. Для ентузіастів можливе розблокування телефону за допомогою затвердженого Microsoft сервісу ChevronWP Labs, в результаті чого на смартфон можна встановлювати саморобні програми або використовувати його для тестування в обхід Marketplace та офіційної розблокування телефону в якості розробника.

У вересні 2012 року Microsoft офіційно перейменувала Windows Phone Marketplace в Windows Phone Store, оновивши і поліпшивши пошук за додатками. З 30 листопада, після чергового оновлення Магазину Windows Phone, для пристроїв на платформі Windows Phone 8 з'явилася можливість встановлювати програми та ігри з SD - карти вручну.

Для розробки додатків і ігор використовується Silverlight або XNA. Microsoft випустила інструментарій розробника Windows Phone SDK, для якого необхідні Visual Studio 2010 Express for Windows Phone, Expression Blend 4 for Windows Phone, XNA Game Studio 4.0. Формат файлів установки змінився с. Cab, використовуваний в Windows Mobile, на новий - xap.

В кінці 2012 року Microsoft офіційно повідомила про доступність більше 150 тисяч додатків в Windows Phone Store і про функціонування магазину в 191 країні. Влітку 2013 року кількість додатків в магазині досягла 165 тисяч. У серпні цього ж року кількість завантажень в Windows Phone Store досягло 2 мільярди.

windows phone store

Рис. 2.6. Windows Phone Store

Windows Phone SDK

- Розробка під Windows Phone 7:

Всі програми для Windows Phone 7 створюються з використанням керованого коду. NET. В даний час C # - єдиний підтримуваний мову програмування. Вільно доступний для завантаження Microsoft Visual Studio 2010 Express для Windows Phone включає XNA Game Studio 4.0 і екранний емулятор телефону, а також інтегрується з Visual Studio 2010.

Візуальні елементи і анімація для додатків Silverlight можуть створюватися у Microsoft Expression Blend. Платформи Silverlight і XNA для Windows Phone 7 мають ряд загальних бібліотек, тобто деякі бібліотеки XNA можуть використовуватися в програмі Silverlight і навпаки. Але не можна створювати програму, що поєднує в собі візуальні елементи обох платформ.

Як правило, Silverlight використовується для програм, які можна класифікувати як додатки або утиліти. Опис компоновки елементів управління і панелей користувальницького інтерфейсу в цих програмах виконується за допомогою розширювана мова розмітки додатків (Extensible Application Markup Language, XAML). У файлах виділеного коду можуть реалізовуватися операції з ініціалізації і деяка логіка, але основним їх призначенням є обробка подій елементів управління. Silverlight дозволяє реалізовувати в Windows Phone стиль насичених інтернет-додатків (Rich Internet Applications, RIA), включаючи мультимедіа та веб. Для Windows Phone створена версія Silverlight 3, в яку не ввійшли деякі можливості, що не підходять для телефону, але компенсовані поруч доповнень.

Головне призначення XNA - створення високопродуктивних ігор. Для 2D-ігор спрайт і підкладки описуються за допомогою растрових зображень; для 3D ігор створюються тривимірні моделі. Дія гри, що включає переміщення графічних об'єктів по екрану і запит користувача введення, обробляється вбудованим ігровим циклом XNA.

Зручно провести кордони і прийняти, що Silverlight використовується для додатків, а XNA - для ігор, але це не повинно накладати обмеження. Поза всяких сумнівів, Silverlight може застосовуватися для реалізації ігор, і традиційні додатки можуть створюватися на XNA, хоча це буде пов'язане зі значними труднощами.

Silverlight підходить для ігор з невеликими вимогами з графіки, або використовують векторну, а не растрову графіку, або темп яких визначається реакцією користувача, а не таймером.

Похожие статьи




Windows Phone - Розробка програмного забезпечення для відтворення файлів мультимедіа для Windows Phone

Предыдущая | Следующая