Розвиток Smart TV - Дослідження загроз в інтернет-технологіях та вразливі місця системи

В українській розробці з'являються перші моделі так званих розумних телевізорів. На відміну від звичайних "скриньок", вони дозволяють глядачам не залежати від примх телекомпаній, а самостійно вибирати контент для перегляду. Наприклад, знаходити його в Інтернеті. Телевізори з доступом в інтернет продаються в Україні вже майже два роки. Причому їх купують все частіше. За даними аналітичної компанії GfK Ukraine, у 2009 році на нашому ринку було продано трохи більше 9,2 тис. таких пристроїв (1,9% всіх реалізованих телевізорів), у минулому році українці купили вже більше 38,6 тис. інтернет-телевізорів, що склало 4,5% ринку. Але, за словами продавців, доступом до мережі цікавляться рідкісні покупці - ця функція вже стала стандартною для телеприймачів верхнього цінового рівня і поступово проникає в дешевші пристрої. До того ж вихід з них в інтернет означає доступ до дуже обмеженої кількості веб-ресурсів [9].

Тому виробники пішли далі і вже пропонують комплексне рішення, що одержало назву Smart TV. Телеприймачі з цією функцією мають власні веб-браузери, здатні шукати відео в інтернеті, а також у прилеглих комп'ютерах. З їх допомогою можна спілкуватися в соціальних мережах, дивитися ролики на YouTube, здійснювати відеодзвінки по Skype. "Розумні телевізори" можуть підключатися до домашньої Wi-Fi-мережі і показувати вміст смартфона або ноутбука. Таким чином компанії-виробники намагаються зробити з них домашні розважальні центри з великим екраном і можливостями комп'ютера.

Бачення провідних виробників розвитку Smart TV розходиться лише в особливостях його реалізації. Наприклад, Sony просуває його в альянсі з Google. LG, Panasonic, Philips і Samsung розробляють власні рішення. І кожен з них створює власні магазини додатків, подібні тим, що існують для смартфонів.

Виробники заявляють, що впровадження Smart TV обійдеться покупцям недорого. За словами Людмили Приймак, фахівця з маркетингу LG Electronics Ukraine, поки телевізори з функцією Smart TV дорожче звичайних на 5-10%. "Але такі підрахунки досить умовні, - говорить вона. - Усі топові пристрої будуть продаватися з цією функцією, а в найближчому майбутньому вона стане невід'ємним доповненням і в телеприймачів середнього цінового рівня ". У компанії Samsung також вважають Smart TV логічним розвитком функціоналу телевізорів. Вигляд Samsung Smart TV зображено на рисунку - 3.1 [18].

samsung smart tv

Рисунок 3.1 - Samsung Smart TV

Інша справа - наскільки нові функції виявляться затребуваними. Якщо можливість підключати до телевізора інші пристрої без проводів дає додаткову зручність, то комфорт від користування інтернетом поки сумнівний. Наприклад, перемикання між ТБ-додатками займає незвично багато часу, вимагає терпіння і керування веб-браузером. Швидкість інтернет-з'єднання у телеглядачів також повинна бути максимально високою. До того ж українцям поки є мало додатків: наприклад, в магазині Samsung Apps їх близько трьох десятків, а LG обіцяє відкрити своє сховище тільки в другій половині року. Тому поки що "розумні телевізори" навряд чи переманять до себе завзятих користувачів. Але це тільки початок, запевняють у компаніях, і обіцяють швидке поповнення свого асортименту послуг та їх удосконалення[9,18].

Похожие статьи




Розвиток Smart TV - Дослідження загроз в інтернет-технологіях та вразливі місця системи

Предыдущая | Следующая