Методика вивчення каменесамоцвітної сировини і оцінки його перспективності. - Каменесамоцвітна сировина в геологічних формаціях східної частини України

Методика оцінки каменесамоцвітної сировини визначається її особливостями і відрізняється від методів оцінки інших корисних копалин. По-перше, область застосування каменесамоцвітної сировини знаходиться в мистецтві. По-друге, вартість виробів з кольорового каміння залежить від оригінальності дизайнерського рішення, яке напряму впливає і на вартість сировини. По-третє, при попутному видобутку навіть незначні запаси кольорового каміння представляють комерційний інтерес. По-четверте, видобуток і обробка кольорового каміння впливає на традиції і культуру народів і країн, на території яких знаходиться мінеральна сировина.

Геологічна інформація про каменесамоцвітну сировину східної частини України представлена матеріалами фондових і літературних джерел, у тому числі результатами геологозйомочних, пошукових, тематичних і дослідно-методичних геологорозвідувальних робіт, проведених експедиціями КП "Південукргеологія", геологічними і науково-дослідними організаціями.

Для виявлення закономірностей розподілу об'єктів каменесамоцвітної сировини проведені аналіз і систематизація даних геологічної будови території досліджень з урахуванням наступних факторів: тектонічне положення, структурна обстановка, речовинний склад порід, наявність прямих і непрямих пошукових ознак. Крім того, вивчались геоморфологічні передумови локалізації родовищ каменесамоцвітної сировини. Прогнозування виконане на основі мінерагенічного аналізу і узагальнення результатів вивчення утворення каменесамоцвітної сировини у породних комплексах території досліджень, виділення за сукупністю геологічних ознак рудовміщуючих формацій, спеціалізованих на визначене кольорове каміння.

Похожие статьи




Методика вивчення каменесамоцвітної сировини і оцінки його перспективності. - Каменесамоцвітна сировина в геологічних формаціях східної частини України

Предыдущая | Следующая