Клімат, географія і рельєф, Флора і фауна - Національний парк Серенгеті

Для цього регіону характері холодні ночі і дуже спекотні дні. Денна різниця температури інколи сягає 15° C. Вологість до 40%. Дощові періоди тривають з березня по травень та з листопада по грудень.

Парк розташований на півночі країни, межує на півночі з кордоном між Танзанією та Кенію, де за кордоном починається кенійський Національний парк "Масаї Мара". Серенгеті знаходиться на висоті від 920 до 1850 м над рівнем моря. парк серенгеті ландшафт клімат

Місцевий ландшафт, сформований спочатку за рахунок вулканічної активності, був змінений спільними зусиллями вітру, дощу і сонця. Тепер тут є відкриті трав'янисті рівнини на півдні, савана з розкиданими по ній акаціями в центрі, горбисті, лісисті луки на півночі, протяжні лісу і чорноземні рівнини на заході. Невеликі річки, озера і болота розкидані по всій площі. На південному сході піднімаються величезні вулканічні масиви і кратери височини Нгоронгоро. У кожному районі -- своя особлива атмосфера і свої мешканці.

Флора і фауна

Парк Серенгеті знаменитий своїм багатим тваринним світом -- з усіх заповідників Африки Серенгеті є першим за кількістю видів і загальним числом тварин, що населяють його.

Тут мешкає більше 350 видів плазунів. У річці Грумєті, що поблизу озера Вікторія, мешкають великі нільські крокодили. На території парку мешкають габонська гадюка, або касава, отруйна чорна мамба та ієрогліфовий пітон. Тут живуть також агами, які охоче гріються в променях ранкового сонця, лежачи на скелях або серед каменів. І інші численні види плазунів.

У Серенгеті проживає близько 500 видів птахів. Найвідоміші серед них - мала горлиця, червонодзьобий ткачик і мала горлиця із родини голубиних, воркування якої часто можна почути в савані. У листопаді, з настанням сезону дощів, до Серенгеті прилітають зграї перелітних птахів з Європи та Азії. Тут мігруючі види птахів, такі як ластівки, стрижі, крячки та білі лелеки, знаходять собі вдосталь їжі. Тут також мешкає папуга нерозлучник Ліліани, фламінго, чорнокрилий пратинколь, чорна крячка, африканський орел, вінценосний журавель, дрофа Корі і інші.

У савані можна побачити страуса. Цей обережний птах попереджає про небезпеку не тільки своїх родичів, але й копитних тварин. Саме з цієї причини багато копитних пасуться поряд зі страусами. У савані деякі тварини виконують функцію санітарів. До "санітарів" належать стерв'ятники і марабу.

Національний парк Серенгеті популярний серед туристів своїми щорічними міграціями тварин. На рівнинах парку живе більше двох мільйонів антилоп гну, п'ятсот тисяч газелей Томсона і двісті п'ятдесят тисяч зебр. У сезон дощів, який триває з листопада по травень, стада антилоп гну, зебр і інших травоїдних мігрують у пошуках свіжих пасовиськ в заповідник Масаї-Мара -- своєрідне продовження Серенгеті, який розташований на південному заході Кенії. У період сухого сезону північні низькотравні рівнини перетворюються майже в напівпустелю, і це викликає масову міграцію травоїдних в області високотравних степів, де зберігається соковита трава. У пошуках корму тварини долають близько 1000 кілометрів, піддаючи своє життя чималій небезпеці. А після того, як дощі починаються знову, стада відправляються в зворотний шлях.

Однак навіть за межами періоду міграції в Серенгеті сафарі є яскравим. Величезні стада різних антилоп: эланда Паттерсона, клипшпрингер, газелі, водяний і болотяний козел, дик-дик, імпала, бушбак, ориби, драговини, танзанійський дукер, конгони, буйвіл, чорна кінська антилопа. Леопарди, леви, гієни, шакали, гепарди, гієнові собаки. Невеликі ссавці: бородавочник, долгоног, бабуїн, дикобраз, даман, колобус, зелена мавпа, мангуст, мавпа-гусар. Великі ссавці: слон, гіпопотам, жираф, носоріг. Фактично рідкісний випадок: тут зустрічаються всі 3 види африканських шакалів.

Ліси в Серенгеті в основному складаються з акацій і фікусів, зустрічається і чорне дерево.

Похожие статьи




Клімат, географія і рельєф, Флора і фауна - Національний парк Серенгеті

Предыдущая | Следующая