Фауна молюсків розрізу Коршів - Палеогеографічні умови формування середньо-верхньоплейстоценових лесів західної частини Волинської височини

Фауну молюсків у розрізі Коршів відібрано з середньо - та верхньоплейстоценової частини. У середньоплейстоценових лесах фауну молюсків (табл.3.8.) було виявлено лише у двох стратиграфічних підгоризонтах - надкоршівській соліфлюкції (зразки 1.1 і 1.2) та у залягаючих вище лесах (зразок 1.3).

Таблиця 3.8 Середньоплейстоценова фауна молюсків розрізу Коршів

НАЗВА ВИДУ

ЕГ

Нумерація зразків

№1.1

№1.2

№1.3

Columella columella

M

1

Succinea oblonga

M

3

14

1

Pupilla loessica

O

8

14

29

Pupilla muscorum

O

14

19

33

Pupilla sterri

O

1

Vallonia tenuilabris

О

2

Planorbis planorbis

W

1

Усього

29

48

63

При досліджені верхньоплейстоценової частини розрізу було відібрано з усіх підгоризонтів, але виявлено її було не всюди.

З дубнівського викопного грунту було відібрано дві проби - №2.1 і №2.2. Якщо у першій було виявлено екземпляри видів Succinea oblonga. (2 шт.) і Pupilla muscorum (3 шт.), то у другій детрит, який вдалося ідентифікувати як Succinea sp. і Pupilla sp.

Також було виявлено детрит молюсків, який імовірно належить виду Arianta arbustorum. У середній частині досліджуваного підгоризонту знайдено детрит, який було визначено як Pupilla sp.

У пробі №2.3., яка відібрана з середньої частини рівненського підгоризонту, було виявлено 2 екземпляри Succinea oblonga і детрит, який імовірно належить Trichia hispida.

З надрівненського лесу відібрано ряд проб, які виявилися досить бідними у малакофауністичному відношенні. У пробі №2.4 (нижня частини підгоризонту) виявлено детрит у невеликій кількості, який швидше за усе належить видам Succinea oblonga і Pupilla sp.; з середньої частини лесу відібрано пробу №2.5, а з проби №2.6 (верхня частина підгоризонту) намито 4 екземпляри Succinea oblonga.

З наведених списків фауни випливає, що протягом часу верхньоплейсоценового лесонагромадження переважали аркто-бореально-альпійські малакокомплекси, а під час формування наддубнівських лесів до них домішувались аркто-бореально-альпійські з чагарниково-лісовими і степовими видами.

Похожие статьи




Фауна молюсків розрізу Коршів - Палеогеографічні умови формування середньо-верхньоплейстоценових лесів західної частини Волинської височини

Предыдущая | Следующая