Елементний та технічний аналізи - Геологічні умови формування землистого вугілля Дніпровського буровугільного басейну

Перші дослідження елементного складу та технічних характеристик для окремих родовищ, виконані та опубліковані В. М. Чирвінським (1938 р.). Комплексні дослідження для буровугільних родовищ проведені в 1948-1966 рр., геологорозвідувальними партіями при пошукових роботах. На їх основі вперше були виділені різні типи бурого вугілля Дніпробасу для окремих родовищ.

Дослідження проведені для двох класів: гумітового та гуміто-ліптобіолітового. Показники для виділених класів розрізняються переважно вмістом смоли та бітумів.

В аналізах елементного складу гумітового та гуміто-ліптобіолітового класів вугілля різниця, яка б вказувала на зміну вуглефікаційних рівнів від землистого до щільного типів, відсутня. Наявні розбіжності вказують на різноманітність фацій в яких відбувалися процеси торфонакопичення.

Технічний аналіз для гумітового та гуміто-ліптобіолітового класів бурого вугілля, вказує на відмінності вмісті золи для землистих і щільних типів. Так для землистого вугілля у порівнянні зі щільним, характерний більший вміст сірки.

Землистий тип бурого вугілля, як і щільний, на основі елементного та технічного аналізів, відповідає характеристикам промислової марки 1Б. Розбіжності в питомій вазі та теплоті згорання корелюються із вмістом золи.

На основі вивчених та співставленних аналізів різних типів вугілля припускаємо, що основною причиною розбіжностей макроскопічних та мікроскопічних ознак м'якого бурого вугілля були відміни фаціальних умов у період торфонакопичення.

Похожие статьи




Елементний та технічний аналізи - Геологічні умови формування землистого вугілля Дніпровського буровугільного басейну

Предыдущая | Следующая