Анотація - Обгрунтування технологічних параметрів підземної газифікації та спалювання бурого вугілля з використанням підземних вод

Жолудєв С. В. "Обгрунтування технологічних параметрів підземної газифікації та спалювання бурого вугілля з використанням підземних вод". - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.15.02 - "Підземна розробка родовищ корисних копалин". Національний гірничий університет, Дніпропетровськ, 2008 р.

Технологія підземної газифікації (ПГВ) і підземного спалювання (ПСВ) вугілля мають низку недоліків. Одним із способів вдосконалення підземної розробки вугілля може бути використання як проміжного теплоносія підземних вод.

Математичне моделювання гідротермодинамічного режиму підземного генератора показало, що радіус його теплового впливу складає 7...8 м, тривалість - до шести місяців. Встановлено, що найбільш точно режим відображається при урахуванні фазових перетворень підземних вод. Близькі розміри термічної і дуттєвої зон поблизу підземного генератора дозволяють їх взаєморегулювання.

Обгрунтовано, що раціональна технологічна схема енергетичного модуля ПСВ складається з чотирьох компонентів: порідний теплообмінник робочого горизонту, розкриваючі канали, які з'єднують робочий горизонт з поверхнею, рухомий теплоносій, технічний комплекс на поверхні.

Проведений аналіз існуючих типів енергоустановок показав, що турбокомпресори доцільні для використання в модулі ПСВ при низьких температурах теплоносія.

Ключові слова: підземна газифікація вугілля, підземне спалювання вугілля, підземний генератор, проміжний рухомий теплоносій, гідродинамічний і газодинамічний режими, енергетичний модуль.

Похожие статьи




Анотація - Обгрунтування технологічних параметрів підземної газифікації та спалювання бурого вугілля з використанням підземних вод

Предыдущая | Следующая