Вступ - Вплив податкової політики на економічну і соціальну стабільність

В умовах ринкової економіки фінансова політика держави базується на системі фінансових регуляторів. Такими фінансовими регуляторами в першу чергу є податки, які забезпечують вилучення та перерозподіл створеного валового внутрішнього продукту і формування централізованих фондів грошових ресурсів держави. Історія цивілізації свідчить, що податки - це найбільш пізня форма державних доходів. Спочатку податки називались "anxibia" (допомога) і мали тимчасовий характер. Вважалося, що податки суперечать недоторканності приватної власності, і їх введення допускалося лише в надзвичайних випадках як екстраординарне джерело державних доходів. Ще в першій половині ХVII ст. англійський парламент не визнавав постійних податків на загальнодержавні потреби, і король не міг ввести податки без його згоди. З часом податки перетворились із тимчасового в постійне джерело державних доходів. Податки стають настільки звичним джерелом державних коштів, що відомий політичний діяч Північної Америки Б. Франклін (1706-1790) сказав, що "платити податки і вмерти повинен кожен". Сьогодні обєктивною реальністю є те, що, з одного боку, податки - це фінансове підгрунтя існування держави, а з іншого, податки - це знаряддя перерозподілу доходів юридичних і фізичних осіб, найефективніший інструмент впливу держави на суспільне виробництво.

Функціонування податкової системи в Україні пов'язане з цілою низкою проблем та суперечностей. За своєю природою податкова система є результатом еволюції податкових правовідносин і детермінується багатьма специфічними факторами. Її існування зумовлене певним етапом, якого досягли суспільні правові відносини у сфері оподаткування. Ця категорія є своєрідною формою для дії податкових механізмів у державі, у якій разом з тим вплив системи на її елементи є взаємопов'язаним.

Податки - це об'єктивне суспільне явище, тому при побудові податкової системи країни слід керуватися реаліями соціально-економічного стану країни, а не побажаннями окремих індивідів, хоч і найкращими, але нездійсненними. Саме тому побудова чіткої податкової системи - це одна з головних умов ефективного функціонування економіки та фінансів.

Все вище сказане визначає актуальність обраненої теми курсової роботи: "Податкова система України на сучасному етапі".

Мета роботи полягає в узагальненні теоретичних та практичних аспектів податкової системи України.

Для досягнення поставленої мети в роботі необхідно виконати наступні завдання:

Ь розглянути економічну суть податкової політики та її роль в економіці України;

Ь розглянути етапи розвитку податкової політики в Україні;

Ь дослідити наслідки впливу сучасної податкової політики на економічну і соціальну стабільність в державі;

Ь розглянути фінансовій механізм реалізації податкової політики в Україні та його аналіз;

Ь дослідити показники ефективності податкової політики в Україні;

Ь розкрити проблеми забезпечення ефективності проведення податкової політики в Україні;

Ь розкрити питання дотримання податкового законодавства в умовах євроінтеграції та відповідальність за його порушення

Обєктом курсової роботи виступає податкова система України.

Предметом є особливості функціонування та реалізації податкової політики в Україні.

При написанні курсової роботи необхідно використовувати сучасні підручники, статті науковців-економістів з періодичних видань та Інтернет ресурсів, офіційні сайти податкової служби України, державного комітету статистики України та інші джерела.

Похожие статьи




Вступ - Вплив податкової політики на економічну і соціальну стабільність

Предыдущая | Следующая