Вступ - Відрахування підприємств до державних позабюджетних цільових фондів

Дана тема курсової роботи з навчальної дисципліни "Фінанси підприємств" Досить актуальна тому, що дозволяє з'ясувати: По-перше, зміст цільових позабюджетних фондів як складової частини фінансової системи суспільства, їх місце у цій системі та соціальну спрямованість; По-друге, роль позабюджетних цільових фондів як засобу перерозподілу національного доходу на користь певних соціальних груп населення; По-третє, джерела та порядок формування зазначених фондів, зокрема, за рахунок коштів підприємств як провідної ланки економіки.

Перехід України після набуття нею незалежності від командно-адміністративної системи, яка мала місце за часів існування СРСР, до ринкової поставив перед нашою молодою державою ряд кардинальних завдань. Одним з яких є формування власної фінансової системи, яка б відповідала вимогам ринкової економіки. Це обумовлене тим, що ринкова система на відміну від командно-адміністративної групується, як відомо, на принципово інших засадах, а саме на:

    - вільному підприємництві, яке діє за принципом: дозволено все, що не заборонене законом; - плюралізмі (множині) форм власності, у т. ч. і приватні, які рівні між собою і однаково захищені законом; - економічній конкуренції господарюючих суб'єктів та діях держави, спрямованих на обмеження монополізму та захист від недобросовісної конкуренції; - переважно вільних (ринкових) цінах.

Отже, метою даної курсової роботи є з'ясування того:

    1) що являють собою державні цільові позабюджетні фонди в сучасних умовах, в умовах розбудови економіки ринкового типу; 2) за якими критеріями здійснюється їх класифікація; 3) з яких джерел, яким чином формуються та з якою метою використовуються дані фонди Українською Державою.

Похожие статьи




Вступ - Відрахування підприємств до державних позабюджетних цільових фондів

Предыдущая | Следующая