Вступ - Пряме оподаткування в Україні

Податкова система є важливою умовою функціонування будь-якої країни. Від ефективності податкової системи залежить розвиток економіки та країни в цілому. Однією з причин нестабільності економіки України є недосконалість податкового законодавства. Високі податки є гальмом ринкових перетворень в країні, оскільки значна частина доходів підприємств поглинається під тиском "податкового пресу". Це, в свою чергу, призводить до появи фактів ухилення від сплати податків суб'єктами господарювання або значного заниження оподатковуваних доходів. Однією з складових податкової системи України є прямі податки, які відіграють важливу роль у формуванні дохідної частини бюджету. Прямі податки встановлюються безпосередньо щодо платників і їх розмір залежить від масштабів оподаткування, такий принцип оподаткування більшістю економістів вважається найсправедливішим.

Застосування податків, а зокрема прямих є одним з економічних методів керування і забезпечення взаємозв'язку загальнодержавних інтересів із інтересами підприємств, підприємців і працівників. За допомогою прямих податків здійснюється найбільший вплив на фінансово-господарську діяльність підприємств, визначаються взаємовідносини юридичних і фізичних осіб з державними і місцевими бюджетами, із банками, а також із вищестоящими організаціями. За допомогою податків держава одержує у своє розпорядження ресурси, необхідні для виконання своїх суспільних функцій. За рахунок податків фінансуються також витрати по соціальному забезпеченню, що змінюють розподіл доходів.

Проблемам прямого оподаткування присвячена велика кількість публікацій як в наукових виданнях так і у періодичних, над ними працюють такі економісти як Василик О. Ю., Опарін В. М., Суторміна В. М., але ця проблематика у результаті значних змін у податковому та бюджетному законодавстві потребує подальшого дослідження. Саме тому питання функціонування системи прямогооподаткування є досить актуальним.

Метою дослідження є визначення шляхів вдосконалення системи прямого оподаткування в Україні на освоні вивчення теоретичних та оцінки практичних аспектів досліджуваної проблематики.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

    - розкрити сутність системи прямого оподаткування; - провести характеристику елементів системи прямого оподаткування; - розглянути систему показників ефективності функціонування системи прямого оподаткування; - здійснити структурно-динамічний аналіз доходів від прямих податків; - виконати аналіз впливу зміни податкового законодавства на систему прямого оподаткування; - зробити оцінку податкового навантаження в системі прямого оподаткування; - запропонувати шляхи оптимізації податкового законодавства з урахуванням світового досвіду; - визначити напрями вдосконалення системи прямого оподаткування у контексті реалізації урядової державної програми; - проаналізувати вплив зміни системи прямого оподаткування на доходи бюджету

Об'єктом дослідження є система прямого оподаткування, а предметом - особливості функціонування механізму системи прямого оподаткування.

У процесі дослідження були використані такі методи, як аналіз, порівняння, узагальнення, табличний, статистичні методи обробки динамічних рядів.

Похожие статьи




Вступ - Пряме оподаткування в Україні

Предыдущая | Следующая