Вступ - Бюджетно-податкова політика: основні засади і пріоритети

У минулому, протягом тривалого часу, економісти розуміли лише той факт, що держава через бюджетно-податкову політику визначає, в якій пропорції обсяг виробництва країни повинен бути розподілений між колективним і приватним споживанням, а також яким чином тягар платежів за колективні блага слід розділити серед населення. Тільки після розробки кейнсіанської макроекономічної теорії була виявлена несподівана закономірність: бюджетно-податкова політика уряду має великий вплив на короткострокову динаміку випуску, зайнятості і цін.

Бюджет відіграє важливу роль в житті кожної держави. Він є статтею доходів та витрат держави, в більшій чи меншій мірі хвилює кожного громадянина, що впливає на добробут кожного. З давніх часів бюджет хвилює і збуджує уми професійних політиків, економістів та багатьох інших великих світу цього. Протягом століть його формування і розподіл викликає запеклі суперечки і постійні дискусії. [1, c.85]

Бюджетно-податкова політика є ключовим елементом державного фінансового регулювання. Фінансову політику держави іноді називають бюджетно-податкової. Загалом можна погодитися з таким визначенням, хоча і фінансова політика не пов'язана виключно з бюджетом і податками. Якщо розкласти фінансову політику на складові, то політика в галузі бюджету є політика, пов'язана з державними витратами; податкова політика - державними доходами. [2, c.189]

Нині економісти найрізноманітніших шкіл беззастережно визнають, що фіскальна політика справляє надзвичайно сильний вплив на будь-яку економічну систему.

Актуальність роботи в тому, що визначальну роль у формуванні та розвитку економічної структури будь-якого сучасного суспільства відіграє державне регулювання, здійснюване в рамках обраною владою економічної політики. Одним з найбільш важливих механізмів, що дозволяють державі здійснювати економічне і соціальне регулювання, є фінансова система суспільства, і її головні складові - державний бюджет і податки, як і вся податкова система, є потужним інструментом управління економікою в умовах ринку. Від того, наскільки правильно побудована система оподаткування, і наскільки правильно держава розпоряджається бюджетом залежить ефективне функціонування всього народного господарства.

Бюджетний податковий фіскальний політика

Похожие статьи




Вступ - Бюджетно-податкова політика: основні засади і пріоритети

Предыдущая | Следующая