Висновки - Оподаткування земель в Україні

У ході курсової роботи були розглянуті актуальні проблеми у сфері земельного оподаткування, а також обгрунтовані шляхи її практичного розв'язання.

У першому розділі розглянуто теоретичні основи земельного оподаткування, економічна суть та елементи оподаткування.

У другому розділі розлянуто елементи плати за землю в України, залежність надходжень у бюджет платі за землю від кількості земель, де проведено нормативна грошова оцінка земель, її індексацції, та від категорії земель.

У третьому розділі розглянуто узагальнені підходи до нарахування та сплати земельного податку.

У четвертому розділі розглянуто проблеми земельного оподаткування в Україні та запропоновано наступні шляхи їх вирішення.

Проблема сучасного оподаткування земель в Україні полягає в нестачі вихідної інформації, необхідної для якісного проведення земельнооціночних робіт. Варто детальніше проробити механізми залучення сучасних вихідних даних в оціночну документацію. Зокрема, розширення баз земельного, містобудівного та інших кадастрів, а також доступність їхніх даних для суб'єктів оціночної діяльності має бути пріоритетним напрямом роботи органів державної влади з питань земельних ресурсів. А суспільство має усвідомити, що землю треба використовувати не тільки як просторовий базис та засіб виробництва, а також і як спадок для наступних поколінь. Тому використання землі має бути екологічно допустимим, економічно вигідним не тільки на даний час, а й на майбутнє. Саме за цих умов ми отримаємо повноцінний ринок земель, який буде приносити користь всій державі.

Похожие статьи




Висновки - Оподаткування земель в Україні

Предыдущая | Следующая