Первинний і зведений облік розрахунків за виплатами працівникам - Облік розрахунків за виплатами працівникам в СТОВ ім. Мічуріна Кодимського району Одеської області

На виконання заходів по реалізації Державної програми переходу України на міжнародну систему обліку і статистики Міністерства статистики України № 253 від 09.10.1995 р. затверджено і введено в дію з 01.01.1996 р. наступні типові форми первинного обліку використання робочого часу:

П-13 "Табель обліку використання робочого часу;

П-15 "Список осіб, які працювали в надурочний час";

П-16 "Листок обліку простоїв".

Для обліку використання робочого часу всіх категорій працюючих, для контролю за дотриманням працюючими встановленого режиму робочого часу, для отримання даних про відпрацьований час, розрахунку заробітної плати, а також для складання статистичної звітності з праці на СТОВ ім. Мічуріна використовують "Табель обліку використання робочого часу та розрахунку заробітної плати" (форма № П-12), який складається в одному примірнику та після відповідного оформлення передається в бухгалтерію.

Відмітки у табелі про причини неявок на роботу, чи про фактично відпрацьований час, про роботу в надурочний час чи інші відхилення від нормальних умов роботи повинні бути зроблені тільки на підставі документів, оформлених належним чином (листок непрацездатності і т. п.).

Форма № П-13 "Табель обліку використання робочого часу" застосовується в умовах автоматизованої системи управління підприємством. Бланк табеля форми № П-13 з заздалегідь заповненими окремими реквізитами може бути створений за допомогою засобів обчислювальної техніки. До таких реквізитів відносяться; цех (відділ), бригада, прізвище, ім'я, по батькові, професія (посада), табельний номер і т. д., тобто дані, що є у довідниках умовно-постійної інформації. В цьому випадку форма табеля змінюється відповідно до прийнятої технологи обробки даних.

Разом з тим така форма повинна забезпечувати можливість відображати у ній облік використання робочого часу.

Типова форма № П-13, пристосована до різних умов організації виробництва, може бути доповнена необхідними даними, наприклад, для вугільної, гірничорудної та інших галузей промисловості, з метою контролю за знаходженням робітників на роботі під землею, доцільно включити показники часу спуску в шахту та підйому з неї.

Для обліку використання робочого часу працівників з твердим місячним окладом чи ставкою в СТОВ ім. Мічуріна використовують типову форму № П-14 "Табель обліку використання робочого часу".

Для забезпечсння обліку використання робочого часу у вказаних документах застосовуються умовні позначення, приклади яких вміщуються в табелях, зокрсма: ВШ -- вихідні (дні щотижневого відпочинку), святкові та неробочі; X - тимчасова непрапездатність та відпустки по догляду за хворим но карантину, оформлені листками непрацездатності; К -- відрядження службові; В -- відпустка (основна щорічна); ПЦ -- цілозмінні простої не з вини працюючого; ПР -- прогуди та інші неявки з поважиих причин і та ін.

Табель на СТОВ ім. Мічуріна ведеться на протязі місяця керівником конкретного підрозділу, а в кінці місяця із підписами передається до бухгалтерії.

Для працівників з погодинною оплатою праці дані табеля с основою для нарахування їм заробітної плати. Поряд з тим, для працівників як із погодинною, так і відрядною оплатою праці дані табеля є основою для здійснення аналізу використання робочого часу працівників підприємства.

Для обліку часу, який відпрацьовано надурочно, та оплати роботи в надурочний час використовусться "Список осіб, які працювали в надурочний час" (форма № П-15),який заповнюсться майстром або іншими посадовими особами, які відповідальні за облік робочого часу, та передається в бухгалтерію.

Нарахування заробітної плати на СТОВ ім. Мічуріна за чергову або навчальну відпустку, а також звільнення з роботи до закінчення місяця оформлюється розрахунком за заробітною платою (з оплати праці, ф. №74), де обчислюється середній заробіток за місяць і день, показується усі види оплати та утримань, а також визначається сума, що належить до виплати.

Облік часу простоїв здійснюсться на підставі "Листка обліку простоїв" (форма № П-16).Аркуш обліку простоїв з відміткою про час простоїв використовується для запису в табелі.

Для обліку обсягів виконаних робіт, затрат робочого часу і нарахованої заробітної плати членам бригади, оплата праці яких здійснюється за відрядною формою оплати праці, у первинних виробничих підрозділах в СТОВ ім. Мічуріна використовують "Наряд на відрядну роботу (для бригади)". Наряд виписують строкой до одного місяця в одному екземплярі. В ньому на протязі місяця поряд із обсягами виконаних бригадою робіт, на зворотній стороні щоденно відмічається також кількість відпрацьованого часу кожним працівником бригади.

По факту виконання завдання або закінчення календарного місяця визначається загальна сума заробітку, яка належить бригаді за виконані роботи. Заробіток кожного працівника визначається, виходячи із його кваліфікаційного розряду та кількості відпрацьованою ним часу.

Для обліку обсягів виконаних робіт, затрат робочого часу і нарахованої заробітної плати працівників -- відрядників використовується також "Наряд на відрядну роботу (індивідуальний)",який відкривається на кожного працівника у розрахунку на календарний місяць.

Для нарахування заробітної плати водіям вантажних автомобілів використовується "Подорожний лист вантажного автомобіля", зокрема: типова форма № 1 (міжнародна) і типова форма № 2 -- в межах України. Подорожний лист виписується у розрахунку на кожен день (при далеких рейсах у розрахунку на один рейс). Для нарахування оплати праці водіям легкових автомобілів використовуються "Подорожний лист службо-вого легкового автомобіля"(типова форма № 3).

Враховуючи особливості окремих галузей економіки, відповідним галузевим міністерствам надано право запроваджувати також інші спеціалізовані форми первинних документів по обліку праці та її оплати.

Суми нарахованої заробітної плати за даними первинних документів в подальшій обліковій роботі згруповуються за двома напрямками: по-перше, по кожному робітнику підприємства для організації розрахунків по оплаті праці та, по-друге, по об'єктах обліку витрат для відображення в затратах виробництва.

Групування даних про нараховану заробітну плату по кожному робітнику здійснюється в наступних документах: табель обліку робочого часу (ф.№ 64), розрахунок нарахування оплати праці робітникам тваринництва (ф. № 69), накопичувальна відомість обліку використання машинно-тракторного парку(ф. № 37а), накопичувальна відомість роботи вантажного автотранспорту (ф. № 38), наряд на відрядну роботу (ф. № 70 та 70а), розрахунок по заробітній платі (оплаті праці) (ф. № 74).

Узагальнюючим регістром, в якому обліковують розрахунки по заробітній платі з кожним працівником є розрахунково платіжні відомості (ф. № 73) або книги обліку розрахунків по оплаті праці (ф. № 44).

В накопичувальній відомості обліку використання машинно-тракторного парку (ф. № 37а) на кожного тракториста відкривають окрему сторінку на якій послідовно записують: прізвище, ім'я, по батькові механізатора, його клас, стаж роботи, марку та господарський номер трактора (комбайна). В окремих графах на підставі облікових листів тракториста машиніста (ф. № 67) та дорожніх листів трактора (ф. №68) зазначають по датах кількість відпрацьованих машинно-днів, машинно-змін, нормо-змін, кількість відпрацьованих годин окремо трактористом та причіплювачем та суму нарахованої їм заробітної плати.

Накопичувальна відомість обліку роботи вантажного автотранспорту (ф. №38) побудована аналогічно накопичувальній відомості обліку використання машинно-тракторного парку (ф. № 37а). В цій відомості по кожній машині і шоферу накопичують дані із дорожніх листів про виконані роботи та нараховану заробітну плату. В окремих графах відомості виконані роботи в тонах та тоно-километрах зазначають по споживачам послуг. На підставі накопичувальної відомості здійснюють записи в розрахунково-платіжну відомість та виробничий звіт.

Суми нарахованої заробітної плати для включення їх в затрати виробництва в СТОВ ім. Мічуріна накопичують та групують в спеціальних накопичувальних документах. До них відносять: журнал обліку робіт і затрат (ф. № 37), журнал обліку затрат в ремонтній майстерні (ф. № 36), а також розглянуті вище накопичувальну відомість обліку використання машинно-тракторного парку (ф. № 37а), та накопичувальну відомість обліку роботи вантажного автотранспорту (ф. №38). Узагальнюючим регістром, в якому групують всі витрати виробництва є виробничі звіти.

Дані про виконані роботи в СТОВ ім. Мічуріна систематизують в журналі обліку робіт і затрат (ф. №37). Групують та накопичують ці дані по окремим культурам, групам культур, видам робіт і окремим об'єктам. Для кожного об'єкта в журналі відкривають окремі сторінки на яких на підставі відповідних документів зазначають дані про обсяг виконаних робіт в натуральних вимірниках та в переведені на умовні гектари, відпрацьований час, нараховану суму заробітної плати трактористам та іншим робітникам, витрати пального по нормі та фактично.

Журнал обліку затрат в ремонтній майстерні (ф. № 36) використовується для обліку робіт що виконуються в ремонтних майстернях. В цьому журналі аналітичні рахунки відкривають по видах ремонтів або робіт та по видах виробів, що виготовляються в майстерні. Затрати групують по окремій машині або видам і групам машин.

Затрати праці, суми нарахованої заробітної плати та інші витрати згруповані в журналах, щомісяця узагальнюють в виробничих звітах.

Похожие статьи




Первинний і зведений облік розрахунків за виплатами працівникам - Облік розрахунків за виплатами працівникам в СТОВ ім. Мічуріна Кодимського району Одеської області

Предыдущая | Следующая