Оподаткування юридичних осіб - Податкова служба

Функції обліку платників податків у органі державної податкової служби здійснюють відповідні підрозділи згідно з затвердженою структурою такого органу.

Органи державної податкової служби в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні, об'єднані та спеціалізовані:

    - ведуть облік платників податків; - наповнюють Єдиний банк даних юридичних осіб інформацією щодо реєстраційних даних платників податків на підставі отриманих від платників податків та від органів реєстрації відомостей, документів, заяв, повідомлень тощо; - формують та ведуть журнали щодо обліку платників податків; - формують та ведуть облікові справи (реєстраційну частину) платників податків, які зберігаються до ліквідації платника податків або переведення на облік до іншого органу державної податкової служби; - формують і передають Зведену інформацію "Про стан обліку платників податків" у терміни, встановлені центральним органом державної податкової служби.

Органи державної податкової служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі:

    - ведуть Єдиний банк даних юридичних осіб; - забезпечують обмін інформацією між державними податковими органами за місцезнаходженням платника податків з центральним органом державної податкової служби; - накопичують зміни та доповнення та проводять контроль, звірку й аналіз даних щодо платників податків.

Центральний орган державної податкової служби:

    - забезпечує ведення Єдиного банку даних юридичних осіб; - накопичує, поновлює, аналізує інформацію, що надходить з податкових органів нижчих рівнів, веде архів щодо платників податків.

Для забезпечення повноти обліку платників податків органи державної податкової служби станом на 1-ше число кожного місяця проводять звірку районного рівня Єдиного банку даних юридичних осіб з даними інформаційної бази Єдиного державного реєстру. Якщо за результатами звірки з даними Єдиного державного реєстру встановлено, що юридична особа (відокремлений підрозділ юридичної особи) за даними Єдиного державного реєстру має стан такої, що здійснює діяльність та при цьому не перебуває на обліку чи знята з обліку у відповідному органі державної податкової служби, то цим органом проводяться заходи щодо отримання відповідних відомостей від державного реєстратора та постановки на облік такого платника податків.

Для забезпечення повноти обліку платників податків, якщо юридична особа, що має відокремлений підрозділ, перебуває на обліку в іншому органі державної податкової служби, після взяття відокремленого підрозділу на облік орган державної податкової служби в 10-денний строк надсилає повідомлення про взяття на облік, створення, унесення змін до відомостей, закриття відокремленого підрозділу платника податків за ф. № 17-ОПП до органу державної податкової служби за основним місцем обліку такої юридичної особи. Таке повідомлення може бути направлене у паперовому вигляді або засобами електронної пошти органів державної податкової служби.

У разі надходження до органу державної податкової служби за основним місцем обліку юридичної особи відомостей із Єдиного державного реєстру про створення відокремленого підрозділу юридичної особи, про внесення змін до відомостей про відокремлений підрозділ або про закриття відокремленого підрозділу юридичної особи такий орган державної податкової служби направляє повідомлення за ф. № 17-ОПП та зазначені відомості до органу державної податкової служби за основним місцем обліку відокремленого підрозділу.

Органи державної податкової служби забезпечують достовірність даних про платників податків в Єдиному банку даних юридичних осіб та ДРФО, реєстрі представництв платників податків - нерезидентів та інших реєстрах, що формуються та ведуться органами державної податкової, їх захист від несанкціонованого доступу, оновлення, архівування та відновлення даних.

Для забезпечення достовірності, повноти та актуальності реєстраційних частин облікових справ платників податків та відомостей про платників податків у реєстрах платників податків, а також для приведення у відповідність із вимогами нормативно-правових актів документів із облікових справ платників податків може проводитись інвентаризація реєстраційних частин облікових справ платників податків.

З'ясування причин розбіжностей, невідповідностей, що були виявлені за результатами інвентаризації, їх усунення, актуалізація Єдиного банку даних юридичних осіб чи інших реєстрів платників податків, їх наповнення чи внесення змін, а також доукомплектування реєстраційних частин облікових справ платників податків відповідними документами може проводитись із залученням платників податків шляхом звірки.

Інформація, що збирається, використовується та формується органами державної податкової служби у зв'язку з обліком платників податків, вноситься до інформаційних баз даних і використовується з урахуванням обмежень, передбачених для податкової інформації з обмеженим доступом.

Органи державної податкової служби координують свою діяльність з питань обліку платників податків з:

    - органами державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; - органами, що здійснюють реєстрацію незалежної професійної діяльності або видають дозволи на право самостійного провадження такої діяльності; органами, що ведуть облік або реєстрацію рухомого майна та інших активів, які є об'єктами оподаткування; - фінансовими установами; - іншими органами відповідно до Податкового кодексу України [8] та інших нормативно-правових актів.

Суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи, які обрали загальну систему оподаткування, можуть бути платниками таких податків:

    - Податок на прибуток підприємств (ДОДАТОК Г); - Податок на додану вартість (ДОДАТОК Д, Е, Є, Ж, З, І, Ї) ; - Податок на доходи фізичних осіб (податковий агент); - Екологічний податок (ДОДАТОК Н); - Акцизний податок (ДОДАТОК Й); - Плата за землю (ДОДАТОК К); - Плата за користування надрами; - Рентна плата за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні; - Збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; - Збір за спеціальне використання води; - Збір за спеціальне використання лісових ресурсів; - Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства; - Збір за користування радіочастотним ресурсом України; - Збір за першу реєстрацію транспортного засобу; - Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; - Збір за місця для паркування транспортних засобів; - Туристичний збір.

Суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи, які обрали спрощену систему оподаткування, можуть бути платниками таких податків:

    - Єдиний податок ( ДОДАТОК Ч); - Податок на додану вартість (ДОДАТОК Д, Е, Є, Ж, З, І, Ї) ; - Податок на доходи фізичних осіб (податковий агент); - Екологічний податок (ДОДАТОК Н); - Плата за землю ( ДОДАТОК К); - Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства; - Збір за користування радіочастотним ресурсом України; - Збір за першу реєстрацію транспортного засобу; - Збір за місця для паркування транспортних засобів; - Туристичний збір.

Похожие статьи




Оподаткування юридичних осіб - Податкова служба

Предыдущая | Следующая