Міжнародні інститути які здійснюють інвестиційну діяльність - Інвестиції

У широкому розумінні міжнародними є ті інвестиції, реалізація яких передбачає взаємодію учасників, що належать різним державам. У вузькому значенні міжнародна інвестиція -- це інвестиція за кордон або іноземна інвестиція.

Із країни базування здійснюється експорт капіталу, вона є місцем переважного базування інвестиційного суб'єкта (для фізичної особи -- це країна громадянства, для юридичної -- країна реєстрації). Інвестування капіталу, його безпосереднє вкладення здійснюється у приймаючій країні. Країни базування іноді називають країнами-донорами, а приймаючі країни -- реципієнтами інвестицій.

З напрямком руху інвестиційних ресурсів пов'язані поняття "відтік капіталу" (або "втеча капіталу") та "чистий приплив капіталу". Відтік або втеча капіталу -- це переведення значних розмірів капіталу в країни з більш сприятливим інвестиційним кліматом (для уникнення високого оподаткування, негативних наслідків інфляції та ін). Головною мотивацією втечі капіталу є гарантованість його вигідного розміщення в інших країнах. Чистий приплив капіталу -- це різниця між обсягом надходження грошових коштів з-за кордону (через позики і продаж іноземним інвесторам фінансових активів) та обсягом вивозу капіталу у формі позик іноземним позичальникам чи купівлі фінансових активів зарубіжних емітентів.

Розрізняють дві форми вивозу капіталу:

    1) вивіз підприємницького капіталу, тобто його розміщення у виробничі підприємства країн-імпортерів (реципієнтів); 2) вивіз позичкового капіталу -- у вигляді займів, кредитів тощо. Підприємницький капітал, в свою чергу, поділяється на прямі та

Портфельні інвестиції.

Існує багато шляхів залучення іноземного капіталу для інвестування економіки країни. Найважливіші з них:

    - прямі інвестиції через створення підприємств з іноземним капіталом, у тому числі спільних підприємств; - портфельні інвестиції шляхом продажу іноземним інвесторам цінних паперів; - кредити, позики та гранти міжнародних фінансових інституцій, країн, державних установ, міжнародних фондів, експортних агентств, банків тощо.

Інститути міжнародного інвестування

Міжнародні фінансові інститути поділяються всесвітні та регіональні. До всесвітніх відносяться Міжнародний валютний фонд, Світовий банк та Банк міжнародних розрахунків. Регіональні створюються за континентальною ознакою: Європейський банк реконструкції та розвитку, Азіатський банк розвитку, Африканський банк розвитку, Міжамериканський банк розвитку та ін. Міжнародні та регіональні фінансово-інвестиційні організації створюються на базі багатосторонніх угод між державами. їхня мета -- сприяти розвитку міжнародного та регіонального фінансового співробітництва, розвитку зовнішньої торгівлі, підтримання рівноваги платіжних балансів країн, що входять до них, регулювання курсів їх валют, надання кредитів цим країнам та гарантування приватних позик за кордоном.

Найбільш впливовими міжнародними валютно-кредитними установами є група Всесвітнього банку (Світовий банк), Міжнародний валютний фонд (МВФ), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та інші. Умови діяльності цих фінансових інститутів визначаються їх статутами і різняться між собою, що зумовлено специфікою функціонування цих інститутів.

Похожие статьи




Міжнародні інститути які здійснюють інвестиційну діяльність - Інвестиції

Предыдущая | Следующая