Економічна сутність інвестицій - Інвестиції

Поняття "інвестиція" є первинною категорією, базою побудови ієрархії інших категорій, що відображають відтворення основного та оборотного капіталів. Сам термін "інвестиція" походить від латинського слова "invest", що означає "вкладати".

Інвестиції переважно сприймаються як будь-яке вкладення грошей, часто не пов'язане із досягненням суб'єктами інвестування поставлених цілей ("споживчі інвестиції" (купівля телевізорів, автомобілів і т. п.), які за своїм економічним змістом не є інвестиціями, оскільки витрачання грошей в цьому випадку пов'язане із забезпеченням довгострокового споживання, починаючи з поточного періоду (якщо їх придбання не передбачає подальший перепродаж з метою отримання прибутку), не розрізняються інвестиційні витрати фінансових засобів і поточні витрати).

В макроекономіці інвестиції є частиною сукупних витрат, що складаються з витрат на нові засоби виробництва, інвестицій в житло, і приросту товарних запасів. Тобто, інвестиції - це частина ВВП, що не спожита в поточному періоді, і забезпечує приріст капіталу в економіці.

В теорії виробництва, і в цілому в мікроекономіці, інвестиції - це процес створення нового капіталу (засоби виробництва, людський капітал).

У фінансовій теорії під інвестиціями розуміють придбання реальних або фінансових активів, тобто це сьогоднішні витрати, метою яких є отримання майбутнього зиску. Інвестиції це:

    - об'єкт економічного управління. - найактивніша форма залучення нагромадженого капіталу в економічний процес. - можливість використання нагромадженого капіталу у всіх його альтернативних формах. - альтернативна можливість вкладення капіталу в будь-які об'єкти господарської діяльності. - джерело генерування ефекту підприємницької діяльності. - об'єкт ринкових відносин. - об'єкт власності і розпорядження. - об'єкт надання переваги в часі. - носій фактора ризику. - носій фактора ліквідності.

Інвестиції підприємства - це вкладення капіталу в усіх його формах в різноманітні об'єкти (інструменти) його господарської діяльності з метою отримання прибутку, а також досягнення іншого економічного або позаекономічного ефекту, здійснення якого базується на ринкових принципах і пов'язане з факторами часу, ризику та ліквідності.

На обсяг інвестицій та попит на них впливає багато факторів. Основні з них:

    - питома вага заощаджень в доходах інвесторів Зі збільшенням доходів збільшується їх частина, спрямована на заощадження. Вона і є джерелом внутрішніх інвестиційних ресурсів; - норма чистого прибутку Зі збільшенням очікуваної норми чистого прибутку обсяг інвестицій збільшується; - ставка банківського процента збільшенням ставки позичкового процента зменшується обсяг інвестицій, і навпаки. - очікуваний темп інфляції також істотно впливає на обсяг інвестицій. Що вищий очікуваний темп інфляції, то швидше знецінюється очікуваний прибуток після процесу інвестування Цей фактор має вирішальне значення в разі довгострокового інвестування.

Похожие статьи




Економічна сутність інвестицій - Інвестиції

Предыдущая | Следующая