Аукціони в Україні: тенденції і перспективи - Спроба побудови класифікаційної моделі системи аукціонів та її часткове дослідження

У сучасній Україні перевагу надано інтернет-аукціонам, завдяки легкості їх проведення, доступності, охопленню аудиторії.

Онлайн аукціони можуть запропонувати мільйони найрізноманітніших товарів, тисячі категорій. До кожного товару додається опис. Сайт-аукціон дає можливість і дізнатися рейтинг того чи іншого продавця, почитати відгуки про нього. Від інтернет-магазинів online аукціони відрізняються тим, що ціна на них не фіксована. Це означає, що навіть під час Вашої відсутності покупці будуть робити ставки. Контактні дані покупця відправляються Вам для завершення операції. Таким чином, очевидно, що Інтернет-аукціони - вельми перспективний вид заробітку.

Сайти-аукціони для багатьох "просунутих" користувачів стали основним видом доходу. Крім того, онлайн аукціони мають спеціальні сервіси, де можна інтерактивно поспілкуватися з продавцями і покупцями товарів, знайти спільні інтереси. Виставлення на продаж товарів і відсутність оплати за реєстрацію роблять online аукціони зручним способом заробити гроші. Момент закінчення Інтернет-аукціону заздалегідь призначається продавцем при виставленні товару на торг, що вигідно відрізняє онлайн аукціони від традиційних. Після закінчення online аукціону покупець переводить гроші продавцю, а продавець висилає товар поштою, в будь-яку точку країни або навіть світу.

Основним з них є:

Aukro. ua - найбільший український інтернет-аукціон. Заснований в 2007 році. Входить до складу холдингу електронної комерції Allegro Group Ukraine. Щодня сайт відвідують понад 600 тисяч користувачів і виставляють на продаж більш ніж 300 тисяч аукціонів в 20 категоріях.

Згідно з рейтингом Gemius, Aukro. ua входить до п'ятірки найбільших українських сайтів сегменту електронної комерції. У 2012 році посів перше місце в рейтингу споживчого порталу FAVOR. com. ua у категорії "Інтернет-аукціони" . У 2013, другий рік поспіль, проект було визнано найкращим серед українських Інтернет-аукціонів, та нагороджено медаллю "Фаворит Успіху - 2013.

Історія 2007-2010

    16 лютого 2007 року запущений сайт Aukro. com. ua. 6 січня 2010 року -- два найбільших інтернет-аукціони Україні Aukro. ua і Auction. ua об'єднуються на базі платформи Aukro. ua. Таким чином Aukro стає монополістом на ринку інтернет-аукционів України. 2012 6 січня 2012 року кількість користувачів Aukro. ua перевищила 1 мільйон.

Березень 2012 року -- створений мобільний сайт m. aukro. ua.

    2013 10 січня 2013 року -- кількість користувачів Aukro. ua перевищила 2 мільйони. 29 січня 2013 року -- введено можливість оплати товарів онлайн через міжнародний процесінговий центр PayU.

Лютий 2013 року -- Aukro. ua випустив додаток для телевізорів Samsung Smart TV.

    19 лютого 2013 року -- введено плату за виставленния лотів. 12 квітня в рамках торгової площадки запущена Програма Лояльності для покупців.

У серпні мобільні версії Aukro. ua стали доступні для пристроїв з iOS, Android, Windows Phone.

16 вересня на сайті введено новий дизайн.

У грудні кількість зареєстрованих користувачів перевищила 3 мільйони.

Як працює аукціон

Здійснення операцій

На Aukro. ua продавці виставляють на продаж товари (лоти), а покупці купують їх за допомогою аукціонних торгів або за фіксованими цінами. Якщо користувач зареєструвався і активував свій рахунок, то він може без обмежень продавати і купувати лоти. Купівля лота відбувається в декілька етапів:

    1. Пошук лота. 2. Вибір форми покупки. 3. Завершення операції

Оплатити товар можна:

    - післяплатою; - банківським переказом; - поштовим переказом; - за допомогою електронної системи платежів.

Безпека

Безпека операцій на Aukro. ua контролюється:

Системою відгуків. Після кожної операції контрагенти залишають один одному відгуки. Кількість відгуків та рейтинг користувача показують рівень безпеки здійснення угоди з ним;

Верифікацією продавців за допомогою активації рахунку;

Роботою служби безпеки Aukro. ua. У користувачів є можливість оповістити співробітників Aukro. ua при підозрах, що виставлений на продаж товар порушує Угоду Aukro та/або продавець своїми діями намагається обдурити інших користувачів. Служба безпеки перевіряє отриману інформацію і, при необхідності, має право заблокувати аккаунт недобросовісних користувачів.

Програмою захисту покупців. Програма передбачає виплату до 5000 грн. (і до 10000 грн. по Суперпропозиціям) в якості компенсації тим покупцям, які зіткнулися з шахрайством на Інтернет-аукціоні.

Благодійні аукціони

Aukro. ua здійснює благодійні аукціони спільно з благодійними фондами і українськими зірками. Такі аукціони дають можливість користувачам придбати лоти з автографами знаменитостей або зустрітися з ними, а всі вилучені кошти йдуть на благодійність.

Похожие статьи
Аукціони в Україні: тенденції і перспективи - Спроба побудови класифікаційної моделі системи аукціонів та її часткове дослідження

Предыдущая | Следующая