Аналіз показників фінансового стану підприємства, Показники оцінки майнового стану підприємства - Теоретичні аспекти оцінки фінансового стану підприємства

Показники оцінки майнового стану підприємства

Стійкий фінансовий стан підприємства формується в процесі всієї його виробничо-господарської діяльності. Тому оцінку фінансового стану можна об'єктивно здійснити не через один, навіть найважливіший, показник, а тільки за допомогою комплексу, системи показників, що детально й усебічно характеризують господарське становище підприємства.

Показники оцінки фінансового стану підприємства мають бути такими, щоб усі ті, хто пов'язаний із підприємством економічними відносинами, могли одержати відповідь на запитання, наскільки надійне підприємство як партнер у фінансовому відношенні, а отже, прийняти рішення про економічну доцільність продовження або встановлення таких відносин з підприємством. У кожного з партнерів підприємства - акціонерів, банків, податкових адміністрацій - свій критерій економічної доцільності. Тому й показники оцінки фінансового стану мають бути такими, щоб кожний партнер зміг зробити вибір, виходячи з власних інтересів.

Показники майнового стану підприємства характеризують стан та структуру активів підприємства у сукупності з джерелами їх покриття (пасивами).

Оцінка майнового стану підприємства дає можливість визначити абсолютні і відносні зміни статей балансу за визначений період, відслідкувати тенденції їхньої зміни та визначити структуру фінансових ресурсів підприємства.

Для оцінки майнового стану доцільно використовувати такі показники:

1. Сума господарських коштів, що їх підприємство має у розпорядженні. Цей показник дає загальну вартісну оцінку активів, які перебувають на балансі підприємства. Зростання цього показника свідчить про збільшення майнового потенціалу підприємства. Це є валютою балансу.

Валюта балансу - це сума (підсумковий показник) активу і пасиву балансу.

2. Частка оборотних виробничих фондів в обігових коштах. Економічний зміст - яка частка обігових коштів використовується у виробничій сфері. Показник повинен зростати.

(2.1)

Оборотні виробничі фонди = Виробничі запаси + Незавершене виробництво.

    3. Частка основних засобів в активах показник, який показує частку коштів, інвестованих в основні засоби у валюті балансу. Повинен зменшуватись за умов незмінних або зростаючих обсягів реалізації; (2.2) 4. Коефіцієнт зносу основних засобів. Показник характеризує частку зношених основних засобів у загальній їх вартості. Використовується в аналізі для характеристики стану основних засобів. Для аналізу динаміки змін зношеності основних засобів, даний коефіцієнт розраховується на початок та на кінець року. Доповненням цього показника є так званий коефіцієнт придатності. Визначає і показує рівень фізичного і морального зносу основних засобів. Повинен зменшуватись. (2.3) 5. Коефіцієнт придатності ОЗ відображає частину ОЗ, придатну для експлуатації в процесі господарської діяльності. Визначається за формулою:
      (2.4)
    6. Коефіцієнт оновлення основних засобів. Показує, яку частину наявних на кінець звітного періоду основних засобів становлять нові основні засоби. (2.5) 7. Частка довгострокових фінансових інвестицій в активах характеризує частку фінансових (портфельних) інвестицій у валюті балансу, позитивною тенденцією зміни варто вважати збільшення за умови збільшення доходів від фінансових інвестицій. (2.6) 8. Коефіцієнт мобільності активів визначає скільки обігових коштів припадає на одиницю не обігових. Показує потенційну можливість перетворення активів у ліквідні кошти. Повинен зростати, рекомендована межа 0,5. (2.7)

Похожие статьи




Аналіз показників фінансового стану підприємства, Показники оцінки майнового стану підприємства - Теоретичні аспекти оцінки фінансового стану підприємства

Предыдущая | Следующая