Вступ - Привітання та представлення як найрозвинутіша форма ввічливості

Для успішних ділових переговорів між партнерами, особливо представниками різних країн, дуже важливо дотримуватися певних протокольних звичаїв та правил. Слово "протокол" (від грецького protokollon означає: protos - перший та kolla - клеїти) У візантійській дипломатії слово трактувалось як правила оформлення документів й означало першу частину документа, в якому перераховувалось склад учасників зустрічі. В наш час протокол являє собою сукупність правил поведінки, норм і традицій, які регулюють порядок різних церемоній, офіційних та неофіційних зустрічей, форму одежі та інші.

Французький дипломат Ж. Камбон зазначає: "Правила протоколу в наш час видаються дещо старомодними, але не дотримуватися їх так само нерозумно, як і не знімати шлюпу заходячи в церкву або взуття заходячи в мечеть... По суті, не все ж так безглуздо в цих урочистих дрібницях"

Діловий протокол - правила, що регламентують порядок зустрічей і проводів делегацій, проведення бесід і переговорів, організацію прийомів, форму одежі, ведення ділового листування, підписання договорів, угод та інше. Протокол допомагає створити дружню і невимушену обстановку під час зустрічей, переговорів, прийомів, що сприяє взаєморозумінню і досягненню бажаних результатів, допомагає вирішенню ділових питань.

У міжнародних стосунках використовується дипломатичний протокол - сукупність правил, традицій, яких дотримуються у міжнародних стосунках. Він є складовою дипломатії і формою, яка створює відповідні умови відносин між державами, урядами на основі миру, взаємоповаги, дружби.

На відміну від дипломатичного, правила ділового протоколу більш гнучкі, їх дотримуються менш суворо. Основними етичними принципами ділового протоколу є ввічливість, тактовність, взаємоповага, гідність, порядність. [5]

Актуальність даної теми полягає в тому, що ділові відносини - це складний багатоплановий процес розвитку контактів між людьми в службовій сфері. Його учасники виступають в офіційних статусах і орієнтовані на досягнення мети, конкретних завдань. Специфічною особливістю названого процесу є регламентованість, тобто підпорядкування встановленим обмеженням, які визначаються національними і культурними традиціями, професійними етичними принципами. Обов'язковою умовою в процесі ділових відносин є спілкування людей, мною буде розглянута етика ділових відносин на прикладі спілкування, взаємини, тому що при грамотному спілкуванні, вмінні привернути співрозмовника до себе залежить і кінцевий результат.

У світському етикеті прийнято триматися правила, власне людина починає бути присутнім для вас тільки з тієї хвилини, як вам його представили. До того часу, ви не має права з ним розмовляти, вітати його і т. д. На відміну від світського в діловому етикеті деяку кількість інші правила., Приміром, допускається самопредставлення.

Представлення для ділового життя вважається вагомим складником ввічливості. За допомогою його можна встановити потрібні форми взаємозв'язку. Згідно діловому етикету представити когось - означає назвати його прізвище, посада, організацію, в якій він працює.

За жорсткими правилами ділового етикету знайомство має відбуватися за сприяння третьої особи, яка знає двох людей, які знайомляться. Дана людина виступає гарантом для двох сторін, гарантом порядності людям, які представляються один одному. Хоча в сьогоднішньому діловому світі роль гаранта має можливість зробити організація, в якій працюють (або ж зустрілися на діловому прийомі) працівники.

Похожие статьи




Вступ - Привітання та представлення як найрозвинутіша форма ввічливості

Предыдущая | Следующая