Вступ - Етикет телефонного спілкування

У наш час телефон -- не лише один із найефективніших засобів зв'язку, а й спосіб налагодження офіційних ділових контактів між установами, спосіб підтримання приватних стосунків між людьми. По телефону здійснюються переговори, домовляються про важливі ділові зустрічі, вирішують численні оперативні питання, що виникають у ході управлінської діяльності, надають консультації, звертаються із проханнями, запрошеннями, висловлюють подяки, вибачення.

Телефонна розмова -- один із різновидів усного мовлення, що характеризується специфічними ознаками, зумовленими екстрамовними причинами:

    - співрозмовники не бачать один одного й не можуть скористатися невербальними засобами спілкування, тобто передати інформацію за допомогою міміки, жестів, відповідного виразу обличчя, сигналів очима тощо (відсутність візуального контакту між співрозмовниками); - обмеженість у часі (телефонна бесіда не може бути надто тривалою); - наявність технічних перешкод (втручання сторонніх абонентів, погана чутність).

Спрямування українського суспільства до європейської спільноти, його адаптація до стандартів Європейського Союзу вимагають певних змін у сфері державної служби. Змінюються пріоритети у її професіоналізації, підвищуються вимоги до комунікативної діяльності державних службовців, посадових осіб, оскільки рівень професійно-комунікативної діяльності значно впливає на вирішення стратегічних питань, на контакт зі споживачами управлінських послуг. На сучасному етапі розбудови демократичного суспільства серед важливих показників професійної підготовки управлінських кадрів є техніка ведення діалогу, високий рівень публічних виступів, оскільки саме ці навички у професійно-комунікативній діяльності є основними.

Поняття професійної компетентності державних службовців має включати не тільки певну сукупність суспільних вимог до суто професійних знань та умінь працівників цієї категорії, але й належний рівень його загальної професійної та управлінської культури, виразні організаторські здібності, системний характер та інноваційну спрямованість мислення, розвинені навички міжособистісного діалогового спілкування. Це потребує дієвого інструментарію, який дав би змогу надійно з високою вірогідністю і об'єктивністю виявити рівень професійної та управлінської компетентності.

Для того, щоб стати конкурентноздатними працівниками, державні службовці повинні не тільки надавати населенню якісні послуги, а й вміти переконувати, роз'яснювати, висловлювати думки грамотно, чітко, лаконічно.

Похожие статьи




Вступ - Етикет телефонного спілкування

Предыдущая | Следующая