Протокольні вимоги до поводження учасників офіційних прийомів, Протокольні вимоги до обслуговуючого персоналу на офіційних прийомах - Туристичний бізнес. Протокол етикету

Дотримання етикету - невід'ємна частина протоколу. Етикет визначає загальноприйняті міжособистісні форми спілкування: поводження за столом, уміння вести невимушену бесіду й "світську" розмову, мистецтво робити подарунки, компліменти й багато чого іншого. При цьому на офіційних прийомах потрібно:

    1) правильно сидіти; 2) красиво їсти; 3) правильно використовувати відповідні столові прибори; 4) правильно спілкуватися зі співрозмовником за столом, з обслуговуючим персоналом; 5) дотримуватися "правил гарного тону", що говорить про внутрішню культуру людини.

Дотримання етикету за столом - не умовність, а вимога, передбачена протоколом, міркуваннями комфорту, зручності, традиціями й правилами поведінки.

Учасники прийому повинні поводитися стримано, з достоїнством, не заважати сусідам по столу, не звертати до себе загальної уваги, не викликати роздратування, подиву й сміху в навколишніх.

Таким чином, офіційний, протокольний прийом - це продовження роботи в неформальних умовах.

Протокольні вимоги до обслуговуючого персоналу на офіційних прийомах
    1. Меню, розкладка, розсадження й оформлення залу готуються строго за узгодженням і вказівкою протокольної служби (співробітників) приймаючої сторони. 2. Більшість офіційних прийомів обслуговуються офіціантами-чоловіками! 3. Персонал (офіціанти, кухар, метрдотель) обслуговує гостей тільки в строго певній формі одягу (жакет, піджак, метелик, однотонна (біла) сорочка, чорні черевики й т. п.), погодженої зі службою протоколу. 4. Зовнішній вигляд: у чоловіків-офіціантів охайний, одноманітна коротка зачіска, свіжа сорочка, відпрасовані штани, жінки-офіціантки без парфумерії, макіяжу, яскравих нафарбованих очей, губ і довгих нігтів. 5. У всього обслуговуючого персоналу повинне бути ідеально чисте, вимете тіло, без дезодорантів, мазей і парфумів!

Похожие статьи
Протокольні вимоги до поводження учасників офіційних прийомів, Протокольні вимоги до обслуговуючого персоналу на офіційних прийомах - Туристичний бізнес. Протокол етикету

Предыдущая | Следующая