Продуманий імідж ділової жінки - запорука її успіху, Живий приклад ділової жінки - Шлях до успіху, або декілька правил бізнес-етикету для жінки

Можна мати відповідне утворення, яскравий талант і незвичайні здібності, але якщо імідж не продуманий, ваші честолюбні задуми можуть залишитися усього лише задумами И зовсім не обов'язково прибігати до послуг іміджмейкерів - ви можете зробити себе процвітаючої самі, спираючи на свої кращі "вихідні дані"

Насамперед необхідно продумати свій вигляд до дріб'язків, щоб не викликати в чи роботодавця ж ділового партнера ні єдиної негативної емоції протягом перших чотирьох хвилин знайомства Адже, за твердженням психологів, саме стільки часу знадобиться співрозмовнику, щоб скласти про вас думка.

Справа в тому, що в людини працюють дві системи оцінки свідома - те, що він бачить, чує, відчуває, і більш швидка - підсвідома, котра порівнює отриману інформацію з "базою даних" не тільки особистого, але і генетичного досвіду Саме підсвідомість дає точну оцінку іміджу, і якщо воно (підсвідомість) вступає в конфлікт зі свідомістю - завжди виходить переможцем.

Живий приклад ділової жінки

Світлана Бондаренко - директор черкаської швейної фірми "Лейла", активна учасниця Програми партнерства громад.

За сприяння Програми партнерства громад восени 1999 року С. Бондаренко брала участь у роботі міжнародного саміту "Мережа ділових жінок", що проходив у Вашингтоні. Саміт зібрав 1500 ділових жінок з 90 країн світу... Зі слів Світлани: "Думаю, найбільшим моїм успіхом, досягнутим завдяки стажуванню в США, стало те, що, повернувшись додому, я змінила своє світосприйняття і стала ще більшим патріотом України - зокрема, й завдяки тому, що стала дивитися на можливості підприємницької діяльності в Україні під іншим кутом зору.

В рамках саміту діяла виставка-ярмарок продукції підприємств, які представляли учасниці, і я побачила, що дещо з досвіду інших країн цілком можна застосувати й на наших вітчизняних теренах... І я усвідомила, що навіть одна людина може змінити світ. Потрібно тільки шукати, діяти і, врешті решт, знайдуться послідовники і стане очевидно, що ти не один. На саміті була можливість дізнатися про такі випадки з перших уст.

Аби поширювати в Україні досвід та знання, здобуті під час стажування у Сполучених Штатах, я брала участь у зустрічах у черкаському бізнес-клубі "Підприємець", міському Центрі зайнятості, а також у Центральноукраїнському регіональному навчальному центрі Програми партнерства громад.

На вашингтонському саміті Україну представляла делегація у складі 12 ділових жінок. Досвід колективної праці згуртував нас, і додому ми поверталися з бажанням зберегти і розширити наші контакти, допомагати одна одній у бізнесовій діяльності і розгортати спільні проекти. Прикладом реалізації такого спільного проекту українських делегаток саміту є інтенсивна робота зі створення "Мережі ділових жінок України" за американською та світовою моделями. Завдання мережі - об'єднати ділових жінок з різних регіонів для спільного дієвого вирішення проблемних питань. В перспективі мережа повинна перетворитися на сильну суспільну аполітичну силу для лобіювання різнобічних інтересів жінок. Важко переоцінити значення мережі для підприємця-початківця. Люди, що вирішили розпочати свою справу, будуть мати змогу отримати консультації досвідчених колег, налагодити первинні ділові контакти, перейняти дієві моделі ведення бізнесу.

Раніше я брала участь у семінарах центру як учасник. А зараз, уже в якості викладача і консультанта, намагаюсь ділитися з іншими людьми тими знаннями і досвідом, що їх мені вдалося набути. Те саме роблять і мої колеги з "Мережі ділових жінок".

Одним з результатів моєї викладацької роботи є телефонні дзвінки від учасників семінарів з проханням допомогти у вирішенні різних питань: знайти та налагодити контакти з новими діловими партнерами, відшукати необхідну інформацію та інше. Цікаво, що звертаються не лише бізнесмени, але й працівники міської влади інших регіонів, що шукають корисну інформацію для підприємців свого міста... На мою думку, це є одним з реальних прикладів співпраці місцевої влади та бізнесу. Попри велику завантаженість, намагаюся відгукуватись на всі такі прохання. Діяльність Черкас у Програмі партнерства громад дала можливість мені та моїм колегам - черкаським підприємцям узяти участь у виставці черкаських товарів у місті-партнері Де-Мойн (штат Айова) - виставка працювала у листопаді-грудні 2000 р. Як на мене, цей захід мав успіх: ми отримали пропозицію американської сторони провести додаткову спеціалізовану виставку трикотажної та швейної продукції навесні цього року. Тож зараз готуємося до неї... ".

Наше спілкування з американським бізнесом стає все активнішим. Нещодавно, приміром, С. Бондаренко отримала листа зі Сполучених Штатів з проханням подати детальнішу інформацію про вироби мого підприємства. Аби полегшити спілкування з потенційними зарубіжними клієнтами, почала вивчати англійську мову.

Як бачимо, в Україні є ділові жінки і їх чимало.

Похожие статьи




Продуманий імідж ділової жінки - запорука її успіху, Живий приклад ділової жінки - Шлях до успіху, або декілька правил бізнес-етикету для жінки

Предыдущая | Следующая