Додаткові вимоги протоколу до підготовки й проведення офіційних прийомів (ресторан, служби готелю) - Туристичний бізнес. Протокол етикету

За визначенням, офіційні прийоми, банкети й фуршети є частиною протоколу, організованого в неформальній обстановці, де "хазяїн" (запрошуюча сторона) демонструє свою гостинність, привітність, хлібосольство й увагу до гостей.

Міжнародна практика встановлює кілька видів офіційних прийомів для ранкового часу:

    1) робочий сніданок; 2) келих шампанського; 3) келих вина; 4) сніданок (офіційний).

Робочий сніданок влаштовується з 8.00 (або з 8.30) годин і триває не більше 1 години 15 хвилин. Число учасників обмежене, тости й виступи не непередбачені.

Келих шампанського звичайно починається о 12.00 годині, триває 1-1,5 години, при цьому подається шампанське, вино, соки, мінеральна вода, напої й звичайно холодні закуски. Все розносить офіціант.

Келих вина - те ж, що й "шампанське", але учасники приходять із дружинами.

Сніданок (офіційний) - влаштовується з 12.30 годин і триває 1-1,5 години. У меню: дві холодні закуски, одне рибне або м'ясне блюдо й десерт. Можлива подача гарячої закуски й навіть першого блюда ("солянка" і т. п.).

Перед сніданком гостям пропонуються: соки, за стійкою - сухе вино (біле, червоне), у завершенні - шампанське, кава, чай.

На офіційний сніданок запрошені приходять без дружин!

Вечірні прийоми (більш урочисті за оформленням і проведенням):

    А) "Чай", як правило, проводиться для дружин з 16.00 до 18.00. У церемонії звичайно беруть участь 7-10 осіб. До чаю подаються цукерки, печиво, випічка, невеликі бутерброди, фрукти, напої. Б) "Коктейль" - з 17.00 до 19.00, триває не більше 2-х годин, під час коктейлю офіціанти розносять напої, холодні й гарячі закуски, часто в різних кінцях залу організуються 2-3 буфета, де офіціанти пропонують гостям напої. В) "А ля фуршет" (дуже розповсюджений на Заході, але не дуже популярний у нас) - проводиться з 17.00 або з 19.00 на 1,5-2 години. На фуршеті столи накриваються із закусками й гарячими блюдами ("жульєн"), які набирають у тарілки самі гості, при цьому працюють буфети з напоями. "Фуршет" і "коктейль" проводяться стоячи! Г) Обід - найбільш урочистий вид прийому, проводиться сидячи за окремим меню із протокольним розсадженням. Офіційний обід містить у собі дві-три холодні закуски, перше блюдо, гарячі рибні або м'ясні блюда, десерт, каву. У ході обіду подаються сухі вина, коньяк, горілка (за спеціальним узгодженням із замовником), наприкінці обіду до десерту подається шампанське. Під час обіду організується невеликий концерт легкої (інструментальної) музики.

Похожие статьи
Додаткові вимоги протоколу до підготовки й проведення офіційних прийомів (ресторан, служби готелю) - Туристичний бізнес. Протокол етикету

Предыдущая | Следующая